Dodoties pie urnas, cer uz labāku dzīvi

Sestdien, 25.maijā, no septiņiem rītā durvis vēruši vēlēšanu iecirkņi – iedzīvotāji aicināti balsot par Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem. Līdz pulksten 12 Bauskas novada vēlēšanu iecirkņos savu izvēli jau bija izdarījis 1621 vēlētājs jeb 9,15 procenti balsstiesīgo, bet, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri devās vēlēt iepriekšējās dienās, Bauskas novadā jau nobalsojuši 17,36 procenti no balstiesīgajiem jeb 3076 personas.

Pirms septiņiem pie Bauskas Valsts ģimnāzijas durvīm uz iecirkņa atvēršanos gaidīja trīs vēlētāji. Pēc tam stunda aizvadīta bez apmeklētājiem, portālam stāsta Bauskas novada 341. vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Diāna Indriksone. Viņa apstiprināja, ka rīta cēliens sācies bez starpgadījumiem. D. Indriksone pieļāva, ka lielāks vēlētāju pieplūdums būs ap pusdienlaiku, kad lielākā daļa cilvēku, kā jau brīvdienā, sāks doties uz tirgu, veikalu vai kādu pasākumu. Salīdzinoši liela aktivitāte bijusi iepriekšējās dienās, ja vien būtu darbojusies sistēma, iespējams, tā būtu krietni augstāka.

«Vēlēšanu komisijas darbiniekus neviens nevainoja, taču neapmierināto netrūka. Vīlušies un dusmīgi ļaudis pameta iecirkni, nosakot, ka balsot neies vispār, šādi protestējot par tehnisko nesagatavotību,» teic D. Indriksone un piebilst, ka tehnisko ķibeļu dēļ ceturtdien no iecirkņa prom devušās vismaz 30 personas. Vienlaicīgi viņa atzinīgi vērtē iespēju apmainīties ar vēlētāju datiem, uzsverot, ka cilvēki realitātē dzīvo gana tālu no deklarētajām dzīvesvietām.

Šodien pirmajās rīta stundās aktīvākie balsotāji bija vecāka un vidēja gada gājuma cilvēki, novēroja «Bauskas Dzīve».

Baušķeniece Larisa Veļa nav izlaidusi nevienas vēlēšanas. Eiroparlamentā nemainīgi viņas balss tiekot atdota par nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) kandidātu Robertu Zīli. «Viņš manā skatījumā ir vienīgais cilvēks, kurš pilnvērtīgi dara savu darbu. Kāda nozīme deleģēt kādu jaunu, nesagatavotu, kurš nezin ne rīta, ne vakara?! Mums jau pietiek ar pērn ievēlēto valdību,» spriež L. Veļa. Viņa atzīst, ka dalība Eiropas Savienībā (ES) ir vērtīga, taču pati kā Eiropas pilsone nejūtas, jo algas un pensijas neesot līdzvērtīgas ar pārējām valstīm. «Vai ir iespējams iztikt ar 280 eiro pensiju vai minimālo algu? Kad esi ikmēneša maksājumus nomaksājis, iegādājies medikamentus, nekas daudz pāri nepaliek. Kā lai izdzīvo? Mums bija tik daudz ražotnes, bet visu nolikvidēja, tagad visu importējam no Ķīnas,» pārdomās dalās Larisa.

Baušķenieks Arvīds Bērziņš pie urnas devies ar cerību uz labāku dzīvi. Atbalsts no Eiropas Savienības esot jūtams, ja ne viņa paša makā, tad vismaz infrastruktūrā. Viņš nesaprotot tos, kuri vēlēšanās nepiedalās, bet pēc tam brīnās, ka Eiropā Latviju pārstāv tāda persona kā Ždanoka. Arvīds balsojis par tēvzemiešiem, jo nacionālās vērtības viņam esot vistuvākās. 

Oļegs Vinks vēl vakar izvērtējis visus sarakstus. Tāpat mēģinājis saprast, kas izdarīts pa šiem pieciem gadiem.  Oļegs piedzīvojis gan Padomju Savienības laikus, gan ES periodu. Katrs formējums pierādot, ka vieniem pašiem grūti piedzīvot izaugsmi. «Visu mūžu esmu nostrādājis celtniecībā, robežu šķērsošana nav bijusi problēma. Ārvalstīs esmu pabijis gan pirms iestāšanās ES, gan arī pēc iestāšanās. Man personīgi šķērslis ir ārējā robeža, jo brīvi, kad vēlos, nevaru doties uz kapsētu pie mātes, kas apbedīta Krievijā,» stāsta Oļegs, kura senči dzīvojuši Igaunijā, bet pēcāk pārcēlušies uz Krieviju. Savu izvēli Eiropas Parlamenta vēlēšanās gan viņš neatklāja, nosakot, ka tas ir viņa paša ziņā.

Savukārt uzrunātais Ainārs ir pārliecināts, ka viņa balss ļoti maz ko dos, jo, viņaprāt, šādi tiekot vairota un uzturēta birokrātu armija Briselē. Pats vairākus gadus strādājis Anglijā un uz savas ādas izbaudījis imigranta statusu. Atgriežoties dzimtajā pilsētā, darbu nav bijis viegli atrast. «Eiropā mums noteikti jābūt, jo bez līdzfinansējuma mūsu attīstība strauji piebremzēsies,» pārliecināts Ainārs.


Šodien vēlēšanu iecirkņi būs atvērti līdz pulksten 20. Jau ziņots, ka tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas