Domes priekšsēdētāja rīkotajā pieņemšanā Bauskas rātsnamā klātesošie uzrunās atceras vēsturi un rosina domāt par nākotni 9

Saistībā ar Bauskas novada izveides 10.gadskārtu un pilsētas 410. jubileju Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks sestdien, 22.jūnijā, Rātsnamā rīkoja pieņemšanu sadarbības partneriem, atbalstītājiem, viesiem.

Ar pilsētas bagātās vēstures „īso kursu” klātesošos iepazīstināja domes deputāts, vēsturnieks Raitis Ābelnieks. Viņš akcentēja, ka 410 gadu aprit no brīža 1609. gadā, kad Bauskai piešķirtas pilsētas tiesības, kad no Kurzemes hercoga saņemts pilsētas zīmogs ar lauvas attēlu. Protams, līdz tam arī te cilvēki mituši un dzīve kūsājusi. Daudzi baušķenieki ik pa laikam esot neizpratnē par šo gadskārtu Bauskai, ja 500 gadi svinēti jau vācu okupācijas laikā. Tas apaļās gadskārtas variants esot bijis kopš Bauskas pilskalnā pirmais mūra nocietinājums sākts celt 1443. gadā, bet mēs tagad svinam jubileju, kopš Bauskai pilsētas tiesības dotas.

Kopā ar klātesošajiem pilsētā gadu gaitā paveikto atminējās Bauskas pēdējais un vienīgais pārvaldnieks Jānis Mičulis. Viņa kā aizrautīga fotogrāfa krājumā ir daudzu notikumu, objektu liecības. „Paldies par paveikto! Bet jāskatās nākotnē. Bauskai ļoti vajag attīstīt industriālo parku, kurā strādātu uzņēmēji, bez rūpniecības nebūs izaugsmes. Tāpat pilsētai nepieciešams apvedceļš. Daudzi taču redzēja sestdien svētkos, kādi sastrēgumi ar tranzīttransporta plūsmu bija Bauskas centrā. Nevaru nepieminēt arī plānoto teritoriālo reformu. Tā vajadzīga, tikai, pirms nogriezt, ir septiņreiz jānomēra, nedrīkst sasteigt,” sacīja J. Mičulis.

Svētku brīdī klāt bija vistuvākie kaimiņi – Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš, Iecavas novada domi pārstāvēja novada izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja. Bauskas novada administrācija bija gādājusi Zemgalei, Latvijas maizes klētij, raksturīgas veltes – māla traukus, pildītus ar speķa pīrādziņiem, un uz linu galdautiem guldītus rudzu maizes klaipus.

Tālākie sadarbības partneri bija braukuši no draugu pilsētas Hašuri Gruzijā un Nāhodas Čehijā. Lietuvas rajona – Pakrojas – mērs Sauļus Margis bija sagatavojis apsveikuma runu baušķeniekiem latviešu valodā, arī viņu dāvanās bija vietējie ražojumi, kā sacīja delegācijas pārstāvis: „Zemgale paliek Zemgale – šajā vai tajā pusē Mūsai.”

Lietuvas Radvilišķu rajona vadītāja vietnieks Mindaugs Pauļukas apsveikuma runā pieminēja vēsturisku faktu, pārvēršot to interesantā,  humorīgā stāstā – fiziķis un astronoms Galileo Galilejs pirms 410 gadiem izveidojis savam laikam modernāko un jaudīgāko teleskopu, kurš 1609. gadā tika demonstrēts Venēcijas Senātam. Tad pasaule varējusi caur to saskatīt un iepazīt Bausku, kam nu pienākušās pilsētas tiesības.

Sarīkojumā muzicēja brīnišķīgais koklētāju ansamblis „Pūt, vējiņi!” no Rīgas kultūras pils „Ziemeļblāzma”.

Svinīgās pieņemšanas laikā pie Rātsnama laukumā darbojās rosīgs svētku tirdziņš, kas pilsētas jubilejas reizē bija vienīgais sarīkojums šajā vietā. Toties pilsētniekiem un tūristiem sarūpēts lielisks jaunums – no Rātsnama torņa vairākkārt dienas gaitā skan un arī turpmāk skanēšot Gata Zotova sarakstītās Bauskas himnas melodija zvanu skaņās.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Bīns

Tā tukšā muldēšana nekādu labumu nedos ir reāli jāķeras pie darbiem.

pirms gada, 2019.06.22 17:54

Lasītāja

Sveicu visus baušķeniekus svētkos - gan pilsētas jubilejā, gan Līgo!

pirms gada, 2019.06.22 23:56

Gondola

Latvijas nākotne- fēnikss un nodzērusies tauta

pirms gada, 2019.06.23 01:10

Genādij Andrējič

Apskaužu komjauniešus, boļševikus, vienkārši "nomenklaturščikus". Met kā gribi vienmēr uz kājām, vienmēr pie siles pilnākā gala. Pateicoties kam, protams, vergu stulbumam.

pirms gada, 2019.06.23 12:01

Raimonds

Ķāpēc ne vārda par Nākotnes būvi Bibliotēku , bez kā Bauska vispār pazudīšot.

pirms gada, 2019.06.23 12:08

Raimond!

būsi ko palaidis garām, Ābelnieks jau laiciņu kā naf "pie ruļļiem"

pirms gada, 2019.06.23 16:04

P

Lai doma zirgs,tam lielaka galva.Es rosinu dom.pr.darit.

pirms gada, 2019.06.24 10:17

Vietējās ziņas