Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Domes sēdē lems par finansiālu atbalstu 18

Bauskas novada domes sēdē 29. augustā deputātiem jāizskata 70 sagatavotie lēmumu projekti, portālu informē novada administrācijas lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko.

Deputātiem būs jālemj par finansējuma atvēlēšanu vairāku tehnisko projektu izstrādei. Iecerēts labiekārtot pagalmus pie daudzdzīvokļu mājām Zaļajā ielā 11/k.–4, Vītolu ielā un Kareivju ielā 3. Ir paredzēts sakārtot Rātslaukuma daļu starp Plūdoņa ielu un Valsts nodarbinātības aģentūras ēku. Deputāti spriedīs par Dreņgerkalna ielas Codes pagastā un Celtnieku ielas Īslīces pagastā rekonstrukcijas projektu izstrādi.

Lai pārliecinātos par satiksmes drošību, jāpasūta ekspertīze tiltam pāri Mūsai, kas atrodas sporta kompleksā „Mūsa”. Tāpat rekonstrukcijas projektu nepieciešams izstrādāt gājēju tiltiņam pāri Mūsai Bauskā. Deputātiem būs jāpieņem lēmums par divu veloceliņu izbūvi. Viens no tiem plānots uz Rītausmām Īslīces pagastā, otrs uz Bērzkalniem, arī Īslīces pagastā.

Domes sēdē, atklāti balsojot ar vēlēšanu zīmēm, plānots ievēlēt amatā izpilddirektora vietnieku. Tāpat paredzēts izveidot novada vēlēšanu komisiju. Darbam tajā pieteikušies deviņi kandidāti, jāievēl septiņi.

Domes sēdei sagatavoti grozījumi vairākos saistošajos noteikumos. Deputātiem būs jālemj, vai atbalstīt Reformu partijas iesniegto priekšlikumu par vienreizēju pašvaldības pabalstu jaundzimušajiem. Būs jāapstiprina arī saistošie noteikumi par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem Bauskas novadā. Apstiprināšanai sagatavots nolikums par finansējuma piešķiršanu personām, kuras, pārstāvot Bauskas novadu, piedalās dažādos kultūras projektos.

Pēc izvērtēšanas komiteju sēdēs deputātiem domes sēdē būs jāveic galīgais balsojums par pārmaiņām pansionātā „Derpele”. Ir iecerēts pilsētā pansionātu pārvietot no Bauskas slimnīcas ēkas uz bijušās infekcijas nodaļas telpām.

Izskatīšanai sēdē sagatavoti vairāki lēmumu projekti par līdzfinansējumu dažādām novada amatierkopām. Iecerēto darbu pabeigšanai papildu finansējumu paredzēts piešķirt vairākām novada izglītības iestādēm: Ozolaines pamatskolai, Bauskas mūzikas skolai, arī Mežotnes internātvidusskolai. Tiek lūgts papildu finansējums autostāvlaukuma izbūvei pie Mežotnes pagasta pārvaldes ēkas un kultūras centra „Dāvis” bēniņu siltināšanai Dāviņu pagastā.

Ūdenssaimniecības infrastruktūras sakārtošana iecerēta Ceraukstes pagasta Liellaukos un Brunavas pagasta Tunkūnu ciemā. Tehnisko projektu izstrādei šajos objektos kopā nepieciešams ap 26 000 latu.

Deputātiem būs jāpieņem lēmums arī par nekustamā īpašuma – neapbūvēta zemesgabala Lidlauka ielā 7 – iznomāšanu. Te uzņēmēji iecerējuši veidot maksas autostāvvietu kravas automobiļiem.

Domes sēdē tāpat lems par pašvaldības apbalvojumu piešķiršanu novada amatierkopu vadītājiem, kuru kolektīvi šovasar piedalījās XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkos.

Deputāts Aleksandrs Novickis domes sēdei sagatavojis iesniegumu, kurā atsauc savu darbību vides un attīstības komitejas sēdē un lūdz viņu iekļaut finanšu komitejā. Sēdē arīdzan tiks izskatīti vairāki lēmumu projekti, kas saistīt ar personu īpašuma lietām.

„Bauskas Dzīve” atgādina, ka domes sēdes ir atklātas, tās var apmeklēt ikviens interesents. Operatīvāko informāciju par domes sēdē notiekošo varēs uzzināt „Bauskas Dzīves” twitter kontā bauskasdzive.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Sarmīte

Ja jau par pabalstiem priekšlikumu iesniedza Reformu partija, tad vai nu noraidīs, vai krietni samazinās pabalsta apmērus 100%.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 07:43

Runcis

Ja priekšlikumus iesniedza Reformisti, tad nu noteikti nevajag atbalstīt, lai jaundzimušie dzimst ar Bauskas novada karotīti rokās, tas nekas ka sociķi solīja 200 Ls katram jaundzimušajam.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 08:13

jeeee

uz Rītausmām vajag drošu celiņu,super ziņa,lai izdodas....

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 08:42

Ince

Ir skaista tradīcija dāvināt jaundzimušajam bērniņam dāvaniņu, ko ne pārdot, ne nodzert īsti nevar. Nē, atkal par naudu. Nauda, nauda... Ls 200 maksā tikai bagātā Jūrmala. Būs vēl dāvinātāja ne tik bagāta Bauska. Ar šo pabalstu demogrāfijas stāvokli neuzlabosiet. Atkal kāpiet uz tiem pašiem grābekļiem. Skumji.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 09:11

Mince

Es atšķirībā no tevis nestrādāju pašvaldībā par nez kādu algu, bet arī nedzeru un neko nepārdodu, tāpēc tā karotīte man, nu itin nemaz nav vajadzīga. Lūdzu savus spriedelējumus par svešu dzīves modeli atstāj pie sevis, un ja tu uzskati ka pabalsts ir lieks, atstāj to pašvaldībai, kaut vai savas pārliecības dēļ.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 09:22

tince

Nu nezinu, droši vien, ka tev alga ir tāda, ka karotīte ir tieši vajadzīgākā lieta tavā saimniecībā (lai gan latviešiem ir sena tradīcija, ka karotīti dāvināja kūmas uz pirmo zobiņu).
Man gan šķiet, ka jaunajiem vecākiem tieši nauda būtu tā visvajadzīgākā.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 11:03

tā vis ir

pareizi, nav ko pabalstus dot, savādāk vēl nepietiks naudas siltām vietiņām lai iekārtotu darbā draugus un kvēlākos atbalstītājus!

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 12:48

Digne

Kur palikusi iecere par gājēju un veloceliņa izbūvi uz Janeikām. Tas skar daudzus Bauskas iedzīvotājus. Tie ir; strādnieki Lielzeltiņos, Janeiku iedzīvotāji, Bauskas jauno kapu kopēji, kooperatīva Mēmele" dārziņu īpašnieki un to ģimeņu locekļi, kā arī daļa Liellauku iedzīvotāji un tūristi uz Lejeniekiem.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 11:11

NOvijam

Saša grib visur bāzt savu deguinu,nu nespīd tev tikt finanšu komitejā,nespīd. :))

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 12:04

:)

izskatās ka visgudrais juristelis pamodies.......taustiņus klabina!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 12:31

tante

vai kādreiz rinda pienāks arī Slimnīcas ielas 5 pagalmam? Starp skaistajiem īpašumiem pilsētas vidū biedēklis.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 12:17

onkulis

Jā, kad īpašnieki sāks kaut ko darīt, lai sakoptu īpašumu, tad arī pienāks kārta.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 13:07

vienlīdzība

Mājas teritorijā ietilpstošais pagalms jāsakopj par mājas apsaimniekošanas naudu, pilsētai nu gan nav nekāda daļa privātīpašumā. Kareivju iela 3 taču paši apsaimnieko savu māju, tas taču nekas, ka tur dzīvo kādi no novada spices.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 13:28

vienlīdzībai

Tad tāpēc šodien sēdes darba kārtībā ir:
"29. Par līdzfinansējumu projektam „Renovētai mājai – sakārtotu un labiekārtotu piegulošo teritoriju” Kareivju ielā 3, Bauskā."
jo tur dzīvo kādi no novada spices...

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 14:05

onkulim

Bet māju apsaimniekoja Namsaimnieks par pietiekamu naudu.

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 14:20

tweet

Ģ. Donerblicu izšūpo - amatā neievēl. Par 8, pret 5, atturas 4. balso par jauna konkursa izsludināšanu

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 14:47

vecis

Prātīgs lēmums,tādēļ jau es balsoju pa Raiti,kārtība būs,es zināju...nepievil tikai savus atbalstītājus..

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 15:04

Sarmīte

Donerblics , iespējams, ir kā cilvēks ok, bet nu pārāk ilgi nebija strādājis savā profesijā, tomēr vadīt Foto salonu, nav tas pats, kas novadu. žēl jau viņa, cilvēcīgi, bet es saprotu, kas balsoja pret, vai atturējās.Pieļauju, ar jaunu konkursu , pieteiksies vismaz viens cilvēks, kurš spētu darīt šo darbu, tikai , kapēc šis amats vajadzīgs tā arī neibraucu? Ko darīs A. Feldmanis, D.Ludrika?

pirms 7 gadiem, 2013.08.29 15:10

Vietējās ziņas