Domes sēdē: pamazām top Bauskas novada pašvaldības nolikums un struktūras 16

Pēdējā apvienotā Bauskas novada domes sēdē iezīmējās noteikta kārtība un sistēma, kas ļāva sēdi novadīt ātri un bez lielām diskusijām. Mainīts arī sēžu telpas izkārtojums, kas vairāk gan skāra klausītājus un ziņotājus, nevis deputātus.

Bauskas novada domes sēdē, kas notika 29. jūlijā, šoreiz nepiedalījās deputāti Ināra Pētersone un Vilnis Gailums. Pirmo reizi sēdē kā deputāts strādāja skaistkalnietis Jānis Kalniņš. Jautājumu, par ko lemt,  bija daudz, bet gandrīz visi bija apspriesti iepriekš komitejās, tāpēc tos skatīja raiti. Dažās situācijās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis ieteica deputātiem ikdienišķus jautājumus uzdot tieši speciālistiem, nevis izmantot tam novada domes sēdes laiku.

Atšķirībā no iepriekšējās Bauskas novada domes sēžu kārtības, šoreiz izpilddirektora ziņojumi bija klausāmi pirms izskatāmajiem jautājumiem. Bauskas novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka informēja, ka ir sākusies aktīva Bauskas novada pašvaldības nolikuma un struktūras izstrāde. Jau notikušas tikšanās un plānotas darba grupu sanāksmes.

Deputāts Guntis Kalniņš interesējās par to, kā plānots izplatīt izdrukātos desmit tūkstošus informatīvā izdevuma eksemplārus. J. Kalinka skaidroja, ka izdalīs pa novadiem, izņemot Rundāles novada teritoriju, kur vēl aizvien izplatīšanā ir sadarbība ar «Latvijas Pastu».

Savukārt deputātu Mārtiņu Mediņu interesēja, kad mainīsies novadu norādes uz ceļiem. J. Kalinka informēja, ka ir apkopotas šo informatīvo zīmju nomaiņas izmaksas, kuras plāno izmantot, nomainot tikai ģerboņus un tekstus. Vēl jāsaskaņo nomaiņa arī ar «Latvijas Valsts ceļiem».

Skatīja arī jautājumu par pašvaldības saistošo noteikumu publikāciju. Izrādās, ka noteikumus tagad publicēs «Latvijas Vēstnesī», bet pašvaldības informatīvajā izdevumā būs tikai apraksts. Turklāt šī publikācija «Latvijas Vēstnesī» pašvaldībām būs bez maksas. «Savulaik par to cīnījās Latvijas Pašvaldību savienība, lai panāktu, ka pašvaldībām šīs publikācijas būs bez maksas. Toties tagad būs pilnīgi skaidrs, kurā datumā saistošie noteikumi stājas spēkā – ar publikācijas dienu,» norādīja A. Okmanis.

Skatīja arī ierosinājumu administrācijai nodot izskatīšanai dažādus jautājumus par īpašumiem, kurus līdz šim skatīja dome. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks norādīja, ka šāda prakse jau četrus gadus bija Iecavas novadā un nekas slikts neesot noticis. Deputātu Ingmāru Līdaku interesēja, ko darīt, ja viņam vai kādam citam liekas, ka kādu no īpašumu jautājumiem ir jāskata domē. Deputāts Guntis Kalniņš norādīja, ka šādā situācijā izpilddirektora ziņojumā ir jābūt informācijai par visiem šiem darījumiem, kam piekrita arī citi deputāti.

Novada domes sēdes noslēgumā deputāti lēma par atļauju izmantot amatu savienošanas iespēju diviem deputātiem. Vispirms Bauskas kultūras centra direktoram Jānim Dūmiņam un tad sporta centra «Mēmele» direktorei Līgai Rimševicai. Abas reizes deputāti to atbalstīja, norādot, ka neredz iemeslus, kāpēc amatus nevarētu savienot.

Visbeidzot skatīja ārpus kārtas pievienoto lēmumprojektu par Mēmeles gājēju tiltiņa rekonstrukciju, kuru plānots paveikt par 231 787,6 eiro. Bauskas novada saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis informēja, ka projekts iesniegts izvērtēšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. I. Līdaka uztraucās, ka būvniecības cenas esot pieaugušas un vai par šo summu darbus varēšot īstenot. J. Feldmanis norādīja, ka iepirkumā jau ņemtas vērā pašreizējās cenas. Iepirkumā gan bijis tikai viens pretendents, bet jau līdzīgus projektus īstenojis. «Lieli darbi nav plānoti, ir pārliecība, ka pabeigs termiņā. Grīdas segumam paredzēts tērauda režģu klājums ar tērauda plāksni vienā pusē,» paskaidroja J. Feldmanis.  

Pievieno komentāru

Komentāri 16

XXL prieks

mī un žē! vietnieci padzina , muzeja auļotāja krīzes menedžerim jāziņo sēdes sākumā! vienvienīga skāde un krenķi! Kurš pirtslāvinieks nākošais rindā ar čemodānu uz trejupes tramvaju?

pirms mēneša, 2021.08.03 12:04

***

kuru vietnieci? Tak ne Ruhocku?

pirms mēneša, 2021.08.03 12:31

Alex

Cik tev skaista valodiņa, žēl, ka tevi padzina, nez, vai ar čemodānu uz trejupes tramvaju, vai uz getliņu izgāztuvi, un tizlo sapīto kāju pirtlāvu arī patrieca, kāds neviltots XXXL prieks.

pirms mēneša, 2021.08.04 05:25

struktūru cienītājs

Speciāla struktūra "pazemotajiem" arī būs? Kāpēc tad "pazemoja"? Varbūt neatbilda amatam, domāja ka pietiek ar atsēdēšanu līdz 17 un problēmas pašas pazudīs?

pirms mēneša, 2021.08.03 12:24

***

nesapratu. Lūdzu sīkāk. Ieraksts noteikti būs ne ātrāk kā pēc mēneša.

pirms mēneša, 2021.08.03 12:33

izskatās

gandrīz visi deputāti būs "izgājuši caur sporta halli", jo tikai dažiem maskas, vien atliek piebilst Covid ierobežojumu sakarā(tie vēl nav atcelti)- kas atļauts Jupiteram, nav atļauts Vērsim...

pirms mēneša, 2021.08.03 13:32

vien atliek piebilst

un tas viss ēķā, kur, kā saka paši iemītnieki, nav ko elpot, vismaz gaisa analizatorus pašvaldības ēkām būtu iepirkuši, teiksim- par tūkstošiem simts

pirms mēneša, 2021.08.03 13:46

divas upes

ja tiltiņu pār Mūsu pilnīgi no jauna uzcēla par miljonu, ar visu pīleri un nobrauktuvi invalīdiem, tad pār Mēmelei esošajam sapuvušo dēļu nomaiņai vajadzīgs jau gandrīz ceturtdaļmiljons. Kaut kā sagadījies, ka konkursā pretendents arī tikai viens, jeb "nolikums" tāds, priekš iepriekš zināma pretendenta?

pirms mēneša, 2021.08.03 13:41

būs redzams

vai domes jaunais sastāvs ar Okmani priekšgalā būs atbalstītājs iepriekš sashēmotajam?

pirms mēneša, 2021.08.03 18:43

ērglis

Okmanis no iepriekšējiem atšķiras ar to, ka shēmo viltīgāk un gudrāk...

pirms mēneša, 2021.08.04 06:19

Uve

Jā, man ar interesē, kas ir "tiltiņa rekonstrukcija"? Jo nu grūti saprast kā rekonstrukcija var izmaksāt teju 250 tūkst. EUR.
Nolikums kā vienmēr, izskatās, ka priekš zināma pretendenta, tā jau ir žanra klasika.

pirms mēneša, 2021.08.04 14:30

@

Interesanti kurš būs nākošais? Vai ir vēl kāds, kas jau devies prom?

pirms mēneša, 2021.08.04 07:31

Cik ilgi?

Cik ilgi vecajos novados vēl tupēs liekēži ierēdņi....it īpaši
novadu centros, sasēduši viens otram klēpī?

pirms mēneša, 2021.08.04 07:24

varis

Vecie onkulīši atkal sasēžas krēslos, KO NU!

pirms mēneša, 2021.08.14 10:26

Vietējās ziņas