Donoru dienā Bauskā ierodas 82 novadnieki 5

Cetutdien, 10. janvārī, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) Bauskas novada domes zālē iedzīvotājus aicināja uz šī gada pirmo donoru dienu, īpaši gaidot 0 rēzus pozitīvās un negatīvās, A rēzus pozitīvās un negatīvās asinis, informē VADC pārstāvis Jānis Vecvagars.

Asinis varēja ziedot cilvēki vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuri sver vismaz 50 kilogramus. Kā pastāstīja reģistratore Inita Eglīte, šoreiz uz asins nodošanu pulcējušies 82 ļaudis, kas ir daudz salīdzinājumā ar citām reizēm. Lielākoties nākuši vidēja vecuma cilvēki, jauniešu šoreiz bijis mazāk.

«Nu jau asinis nāku nodot 34. reizi, jo vajag taču cilvēkiem izpalīdzēt, ja ir tāda iespēja. Nevar zināt, varbūt pašai arī kādreiz būs vajadzīgs šāda veida atbalsts,» savu izvēli skaidro baušķeniece Dagnija Paškēviča. Toties jauncodietim Kasparam Priedeslaipam šī bija pirmā asins nodošanas reize: «Draudzene piedāvāja, un nodomāju – kāpēc gan ne?! Sajūtas ir interesantas, bet nekas traks. Ja būs tāda iespēja, tad nākšu vēl kādu reizi. Iepriekš nesanāca, jo strādāju ārzemēs. Lai tik cilvēki nāk un to dara, jo kādam asinis var glābt dzīvību!»

Katram donoram Bauskas novada dome dāvināja kalendāru, kā arī donori par asins nodošanu pēc pieprasījuma varēja saņemt asins testēšanas rezultātus, uzkodu komplektu, izziņu par asins nodošanu, ko iesniedzot darba devējam, varēja saņemt apmaksātu brīvdienu un kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 eiro apmērā. Vēl viena pozitīvā lieta ir tāda, ka, ziedojot asinis trīs un vairāk reižu gadā, iedzīvotāji var saņemt donora privilēģiju karti.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Fokobs

Zjbla šitā valsts kur visu laiku jāziedojas. Time to leave

pirms gada, 2019.01.12 13:27

slēdziens

Varu salīgt, ka tu savā mūžā nekad, ne vienam neesi ziedojis, tikai d.....is par pārējiem !!

pirms gada, 2019.01.13 08:53

Donors

Labdien!
Prieks par donoru atsaucìbu! Esmu aktìvs dinors ar stāžu. Atkârtoti ieguvu Donora privilēğiju karti. Skatot www.donors.lv piedâvâjumu, neatradu Bauskas vai tuvākajos novados nevienu uzņēmumu vai iestâdi.

pirms gada, 2019.01.13 09:12

Donoram

Rundāles pilī ir gan! http://rundale.net/cenas/atlaides/

pirms gada, 2019.01.13 21:18

Vietējās ziņas