Donorus gaida Bauskā

Pirmdien, 29. jūlijā, no pulksten 9 līdz 12 Bauskas kultūras centrā Kalna ielā 18 notiks donoru diena, «Bauskas Dzīvi» informēja Valsts asinsdonoru centra (VADC) pārstāve Laura Ieviņa.

Pašlaik asins krājums ir neliels, tāpēc donoru atsaucība nepieciešama jo īpaši, uzsver L. Ieviņa. Lai nodrošinātu ārstniecības iestādes ar vajadzīgo asins daudzumu, VADC speciālisti aicina donoru kustībā iesaistīties arī jaunus asins ziedotājus.

Par donoru var kļūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem, cilvēka svaram jābūt virs 50 kg. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms tam jāēd veselīgi un jādzer daudz šķidruma. Asins ziedošanas un iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus ēdienus un alkoholu.

Jau vēstīts, ka VADC, piedaloties Pasaules Veselības organizācijas rīkotajā akcijā par pāreju uz bezatlīdzības asinsdonoru kustību pasaulē, aicina Latvijas donorus saņemto atlīdzību – trīs latus – ziedot dažādiem labdarīgiem mērķiem. Vairāk informācijas VADC mājaslapā internetā vadc.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas