Dosies pie draugiem uz Lietuvu

Vecsaules pagasta skolu audzēkņi piektdien, 24. aprīlī, dosies uz Balsu pamatskolu Lietuvā. Ozolaines pamatskolas direktore Lilija Bula informē, ka divu valstu skolu draudzība ir ilggadēja tradīcija.

Lietuvā 24. aprīlī svin Draugu dienu, tādēļ ciemos aicina kaimiņu skolu audzēkņus, arī pedagogus. Šī gada tikšanās moto ir «Gada nagla». Atbilstīgi tam skolēni aicināti gatavot priekšnesumus. Ozolaines skolēni dziedās savu gada populārāko dziesmu, savukārt Vecsaules pamatskolas audzēkņi gatavo atraktīvu dejas uzvedumu.

Pedagogiem atvēlēts laiks diskusijai, kurā spriedīs par alternatīvās izglītības ieviešanas iespējām lauku skolās. Lietuvieši dalīsies pieredzē, kā sekmīgāk piedalīties «Comenius» finansētajos skolu apmaiņas projektos.

Ozolaines pamatskolas vēstures skolotāja Daina Jarmalaviča atzīst, ka šādas draudzības vizītes ir ļoti noderīgas kā pedagogiem, tā skolu audzēkņiem: «Bērni šādos pasākumos izkopj daudzas prasmes. Viņi iemācās drošāk uzstāties svešas auditorijas priekšā, bagātina svešvalodu zināšanas, jo ir sagatavota prezentācija angļu valodā. Viņi iepazīst citu tautu kultūru, satiekas un aprunājas ar vienaudžiem.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas