Draudzes rosīgi gatavojas Baznīcu naktij

Baznīcu nakts 7. jūnijā tiek rīkota 150 dažādu konfesiju Latvijas dievnamos no pulksten 18 līdz pusnaktij. Apmeklētājus gaidīs Bauskas, Skaistkalnes katoļu baznīcā, Iecavas, Vecumnieku, Valles luterāņu baznīcā un Bruknas Svēto apustuļu kapelā, kas arī parasti ir atvērta visu diennakti.

Šogad Baznīcu nakts tēma ir draudzība. Tāpēc Bauskas katoļu draudze 7. jūnija vakara programmā ir aicinājusi piedalīties uzticamus draugus – Māras Filipovičas vokālās studijas «Miljons» dalībniekus. Stāsta draudzes locekle, Baznīcu nakts rīkotāja Aija Ušerovska: ««Miljons» katoļu dievnamā pērn sniedza ļoti sirsnīgu Ziemassvētku labdarības koncertu. Ar jaunajiem solistiem esam sadarbojušies arī agrāk. Studijas vadītāja ir mūsu draudzes locekle. Aicināto draugu vidū būs Rundāles novada Mūzikas un mākslas skolas mūzikas programmas vadītāja Inese Lavrinoviča un viņas audzēkņi, kuri arī vairākkārt ir koncertējuši Bauskas katoļu dievnamā. Vēlamies iepazīt arī jaunus draugus. Baznīcu naktī ir apsolījis muzicēt Ervīns Ruža un viņa kolēģi.»

Turpinot tradīciju, katoļu dievnamā tiks iekārtota mākslas darbu ekspresizstāde. Kolekcijas autori ir Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) pieaugušo mākslas studijas dalībnieki. Visi ir iesācēji, un izstāde baznīcā būs viņu debija. Pieaugušo studija, kurā var mācīties zīmēt un gleznot, darbojas pusgadu Ineses Mežkazes un Aijas Ušerovskas vadībā.
Programma Bauskas katoļu baznīcā 7. jūnijā būs pakārtota ierastajai piektdienu kārtībai, kad tiek uzstādīts Vissvētākais sakraments, kas ir Jēzus Kristus miesa un asinis zem maizes zīmes un tiek pagodināts adorācijā – klusā pielūgsmē, ko pavada lūgšanas. Pēc tam sekos Svētā mise. To vadīs monsinjors Jānis Zviedrāns. Turpinājumā būs vesperes – vakara psalmu lūgšanas. Monsinjors ļoti priecājas par jauniešiem, kas ienāk baznīcā, viņu ģimenēm, ikvienu cilvēku. Arī draudzes locekļiem jāprot ne tikai lūgties, bet arī priecāties par laicīgo, būt sadraudzībā, atzīst Aija Ušerovska.

Skaistajā baznīcas dārzā apmeklētājus ar pašu vārītu zupu cienās katoļu draudzes locekļi. Divas stundas pirms pusnakts būs iespēja iepazīt tuvāk un pievienot savus aizlūgumus Rožukroņa lūgšanai. Ar kopā dziedātām slavēšanas dziesmām tiks sagaidīta pusnakts.
Bruknas Svēto apustuļu kapelā speciālas Baznīcu nakts programmas nebūs, bet ikviens tiek gaidīts dievkalpojumā izgaismotajā un izrotātajā dievnamā. Katoļu priesteris Andrejs Mediņš informē, ka šīs  nedēļas svarīgākais notikums ir Vasarsvētki, kad Bruknā notiks arī labdarības koncerts «Uzcel savu baznīcu!» 9. jūnija pēcpusdienā. Jau no rīta tiks atvērts keramikas ceplis ar dažādu autoru izgatavotiem māla priekšmetiem, publika varēs iesaistīties mākslas un amatniecības meistardarbnīcās.

Pie Bruknas dievnama notiks Svēto apustuļu figūru ansambļa svinīga atklāšana. Tēlniecības darbi ainavā ir eksponēti atbilstīgi autora, jaunā skulptora Sanda Aispura sākotnējai iecerei. 12 apustuļu tēlu veidošana bija drosmīgs, ļoti sarežģīts projekts vairāku gadu garumā. Īpaša pateicība ziedotājiem, bez kuru līdzdalības to nevarētu īstenot.

Programma par visām Baznīcu nakts norisēm Latvijas dievnamos ir publicēta vietnē baznicunakts.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas