Dubultojušies iedzīvotāju parādi par siltumu 9

Pašlaik Bauskas iedzīvotāju parādi par piegādāto siltumu SIA «Bauskas siltums» ir apmēram 300 tūkstoši latu. Uzņēmuma valdes loceklis Ilmārs Rūsis atzīst, ka galvenais iemesls ir zemā maksātspēja. Lielie parādi rāda reālo ekonomisko situāciju. 2009. gada rudenī iedzīvotāju parādi bija 130 tūkstoši latu, divos gados tie dubultojušies. Atliek cerēt, ka šī tendence neturpināsies. «Vasaras vidū varēs redzēt, kāda ir reālā situācija, bet kopējā tendence - parādi nepārtraukti pakāpeniski palielinās. Iesaistītas ir trīs parādu piedzinēju firmas. Tiesās rinda ir uz gadu. Ko iesniedz tiesā tagad, to izskatīs tikai decembrī. Un summa vienalga kaut kā ir jāpiedzen pēc tiesas lēmuma. Kopējā aina ir šausmīgi nemīlīga,» atzīst I. Rūsis. Traucē likumu nesakārtotība. Tie, kas dzīvo ārzemēs, neliekas par saviem dzīvokļiem ne zinis, bet īrnieki par siltumu nemaksā. Problēmas ir arī ar dzīvokļiem, kurus pārdod bankas, jo tām likumdošana nespiež ņemt vērā īpašnieka cita veida parādus. Rezultātā dzīvokli pārdod, bet no bijušā īpašnieka pat nav, ko piedzīt. «Latvijas siltumapgādes uzņēmumiem bija ideja par kopēju kredītu bāzi, kurā būtu iekļauti ne tikai banku kredīti, bet arī parādi komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Tomēr šādas bāzes izveidei ir savas izmaksas, nepieciešama arī banku piekrišana. Šaubos, vai šajā cīņā ar banku lobijiem izdosies uzvarēt,» saka I. Rūsis. Jāatzīmē vēl viena joma saistībā ar nodokļiem, par ko ar valsti saistītie uzņēmumi nevēlas runāt. Ja pat vienu brīdi tiktu pieņemts lēmums norakstīt parādus, par šo summu uzņēmumam būtu jāsamaksā ienākuma nodoklis. Tāpēc arī parādi aug, pat neatgūstamos parādus siltuma uzņēmumi nevēlas norakstīt. Tomēr uzņēmums šovasar plāno rekonstruēt siltumtrasi Dārza ielā un uzstādīt siltummezglus Slimnīcas ielas 1., 3. un 5. mājā. Drīzumā noslēgsies sarunas ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par Eiropas fondu līdzfinansējumu. Siltumtrases remonts ir nepieciešams, jo pirms diviem gadiem tieši šajā posmā bija nopietna avārija, ko nedrīkstētu vairs pieļaut.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

NOST ar Centralizāciju

1. Bauskas Centralizētā Sistēma strādā tikai Latvijas Gāzes un nemaksātāju labā.
2. Ja Tev radās problēmas ar rēķinu apmaksu, tad tu nevari samazināt saņemtā pakalpojuma daudzumu - pagriezt no 22 grādiem uz 18, bet naktī līdz 17. Šī problēma rodas tadēļ, ka dažāda klientu pirktspēja. Trakākais ir tas, ka tā dzīvokļu īpašnieku grupa vienā mājā, kas var atļauties modernizēt nedomā par nākotni, bet tie kas nemaksā, viņus vispār nekas neinteresē.
3. 300000Ls Privātais sen jau bankrotētu. 300000 Tā ir Bauskas Siltuma virtuālā peļņa. Uzņēmuma valdes loceklis Ilmārs Rūsis noteikti saprot ka to viņam neredzēt kā savas ausis.
4. Ņemot vērā ka paneļu māju tehniskais stāvoklis karsi pasliktinās, (Vītolu ielā pirms pāris gadiem bija nokristis panelis virs ieejas), tad šo māju īpašniekiem ātrāk vai vēlāk tomēr nāksies pamest savus privātīpašumus, tad arī apkurināt nevajadzēs.
5. Kolektīvā dzīvošana nāk no Padomju pagātnes (arī tas ka sadzina kolhozos), cilvēkiem atņema iespēju domāt ar savām smadzenēm (pasakot ka valsts par viņiem parūpēsies labāk), taču reālais iemesls bija pēc iespējas efektīvāk kontrolēt ļaužu masas.
Iespējams lai Bauska vispār izdzīvotu, tad industriālā parka vietā jābūvē privātmāju kvartālu ar ekonomiskām 120 M2 dzīvojamām mājām, ilgtermiņā tas varētu arī atmaksāties, jo uz kurieni pašvaldība pārvietos iedzīvotājus no brūkošām ēkām ? uz Rīgas 64 ? Visiem vietas nepietiks... arī socialā mājā vilksies līdzi tās pašas problēmas...

pirms 10 gadiem, 2011.04.12 08:17

iedodiet cilvekiem darbu un tad vares katrs normalais cilveks maksat par pakalpojumiem,pataisija visus par bomzem un tad draud ar tiesam un piedzenejem, kur tad niemt nauda. prasiet valdibai lai samaksa par siltumu un citiem pakalpojumiem,ka maceji tautai atniemt visu tad lai patukso savus nozaktos krajumus.

pirms 10 gadiem, 2011.04.11 09:59

lotto

siltums tiešām Latvijā to nemaksā, ko prasa maksāt. Es arī velku parādu, bišķi maksāju , tik cik varu un ai iet dir...

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 15:47

D

Ta ir sistēma, kur valsts uzņemumi piesūkušies kā dēles ļaužu masai. Ja vienā jauka dienā neviens neko vairs nemaksatu visa sistēma sabirtu ka karšu namiņš. Tagad izklausās, ka ļaužu masai jāsāk žēlot nabaga dēles, jo navars paliek mazāks.

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 12:29

vika

es arī uzskatu, ka cenas ir mākslīgas.
Mēs visi esam parādā gāzei, siltumiem, elektrībām, bet kā visi izmaksā prēmijas tā izmaksā, kā ir milzu peļņa tā ir.

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 10:46

iesis

kau ka ieskatijos liguma, kura rakstits stridus izskata tiesa,tad kapec iejaukti parada piedzineji, un kas bus ja iesaistis datu aizsardzibas inspekciju,tad cik siltums paliks parada iedzivotajiem/

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 10:01

skats no malas

parādi ir 300 ooo latu ,bet nebankrotē,
fakts ka cenas ir neadekvāti saceltas , jo ja ļautu atslēgties no centralizētās apkures un veidot alternatīvu ,tad izmaksas nokristos uz pusivai pat vairāk.

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 09:31

ja

Ja kādiem parādus norakstīs, vai tas būs stimuls pārējiem maksāt?

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 08:56

Ese

A jūs vēl cenas celiet, parādi mazāki nekļūs. Alga 140Ls uz rokas par apkuri 100. Kurš spēj samaksāt? Ja apkure izmaksātu 10-15Ls parādnieku praktiski nebūtu

pirms 10 gadiem, 2011.04.10 08:15

Vietējās ziņas