Durvis ver jaunā Iecavas pamatskola 6

Pirmā skolas diena Iecavā 2. septembrī aizvadīta īpašā gaisotnē – durvis vērusi jaunizveidotā Iecavas pamatskola.

«Starp vasaras krāsainajiem ziediem uzplaucis septembra smaids. Kādam skolas diena vieš prieku, citam – satraukumu, nedrošību, bailes, jo jaunā skola iezīmē pārmaiņas. Mainījies ir viss – Iecavas pamatskolā ir jauni mācību kabineti, grāmatas un burtnīcas nesīsiet līdzi uz mājām skolas somā. Ļoti svarīgas ir tehnoloģijas un iešana līdzi laikam, tāpēc izveidots vēl viens informātikas kabinets, nav vairs internāta,» uzrunā sacīja Iecavas pamatskolas direktore Aija Semjonova, visiem klātesošajiem vēlot izturību, veselību, radošumu, sasniegumus, krāsainu un piepildītu mācību gadu.

Pēc uzrunas devītklasnieki tika aicināti mazos pirmklasniekus ievest skolas saimē pa krāsainajiem zvanu vārtiem. Skolotājus, vecākus un skolēnus sveica Iecavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Ludriķis, sacīdams: «Šodien piedzīvojam jaunu sākumu, jo esam reorganizējuši divas skolas. Dzimtmisas pamatskolas un Iecavas internātpamatskolas vietā tagad ir jauna izglītības iestāde – Iecavas pamatskola. No šīm divām iestādēm esam centušies apvienot vislabāko. Tāpēc ceru, ka skolēni, kas pārnākuši no Dzimtmisas pamatskolas, spēs pielāgoties jaunajiem apstākļiem un iegūs jaunus draugus, kā arī pedagogi kopīgi strādās, lai veidotos spēcīga mācību iestāde. Novēlu apgūt jaunas zināšanas un prasmes, tikt pāri visām grūtībām, lai ir prieks te mācīties!»

Iecavas pamatskolā mācās 214 skolēni, mazliet vairāk nekā 20 atnākuši no Dzimtmisas pamatskolas, skaidro direktore. No reorganizētās uz jauno skolu pārnākuši arī divi pedagogi – mājturības un tehnoloģiju pasniedzējs Juris Bidzāns un sākumskolas skolotāja Inese Krīgena. «Sajūtas ir divējādas, bet kopumā man ir prieks, un domāju, ka viss būs kārtībā. Par Dzimtmisas pamatskolu man ir vislabākās atmiņas, tur aizvadīti 25 darba gadi, esmu arī šīs skolas absolvente. Kolēģi šeit ir atsaucīgi, domāju, ka spēsim sastrādāties. Zinu, ka visi Dzimtmisas pamatskolas skolotāji atraduši nodarbi citās izglītības iestādēs,» stāsta I. Krīgena.

Jaunas vēsmas ienākušas arī mammas Diānas un viņas dēla Daniila dzīvē, jo zēns turpina mācības jaunā skolā un sācis apgūt pamatskolas izglītību. Kā saka pats piektklasnieks, viņš labprātāk būtu turpinājis izglītoties Dzimtmisas skolā, jo tur bija mazākas klases, līdz ar to skolotāji katram bērnam varēja veltīt lielāku uzmanību, bet, neraugoties uz to, viņš ir pozitīvi noskaņots, jo Iecavas pamatskola ir tuvāk mājām. Optimismu nezaudē arī Tatjana. Viņas dēls Daniels šogad sācis mācības sestajā klasē: «Pārmaiņas esam pieņēmuši, redzēs, kā veiksies. Mēs esam draudzīgi, tāpēc sevišķām problēmām nevajadzētu būt.»

Nesen izveidotā izglītības iestāde ieguvusi ne tikai jaunu nosaukumu, bet arī logo, kurā attēloti trīs cilvēciņi, katrs citā krāsā. Vidējais cilvēks ir skolēns, kuru no abām pusēm balsta skolotāji. Zilā krāsa iekļauta tāpēc, ka tā ir arī Iecavas ģerbonī, zaļā norāda uz to, ka skolā daudz māca par dabu, violetā krāsa izvēlēta saskaņā ar pašvaldības vizuālās identitātes dizainu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

prieks...

Turieties kopā kā dadži, lai jums visiem, visiem labi skolā klājas!

pirms gada, 2019.09.03 14:35

Wq

Mēs jau skolas neiznīcināsim kā Bauskas novadā.

pirms gada, 2019.09.03 21:49

Vera

Un kā tagad tie bērni, kuriem tieši bija nepieciešams internāts, no nelabvēlīgām ģimenēm?

pirms gada, 2019.09.04 12:44

Ha

Vai zināji, ka daļai internāta bērnu dzīvesvieta bija turpat Iecavā? Vecākiem vieglāk bērnus nogrūst iestādēm, nevis pašiem audzināt.

pirms gada, 2019.09.04 17:34

Neizpratne

Jā, tiešām, kur tie bērni, kas līdz šim šajā skolā kā internātskolā mācījās? Kur viņi tagad, nemācīsies?

pirms gada, 2019.09.04 16:29

skola

Vecāki paši būs spiesti rūpēties par saviem bērniem.

pirms gada, 2019.09.07 17:32

Vietējās ziņas