Dzeja Bauskā aizved baltās Ziemsvētku noskaņās

Bauskas kultūras centra izstāžu zālē 16. decembrī notika literāri muzikāla pēcpusdiena «Jau vaļā ziemai vārti», kas bija veltīta Ziemassvētku ieskaņai.

Sarīkojumā par latviešu dzejniekiem – ziemas apdzejotājiem Kārli Skalbi, Jāni Grotu un Vili Plūdoni – stāstīja Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas latviešu valodas skolotājas Vija Cerusa, Zeltīte Šmite un Ināra Graudiņa. Dzeju skandēja Bauskas vietējie literāti, ar mūziku Ziemassvētku noskaņās aizveda Gatis Zotovs, kura ģitārai klausītāji dziedāja līdzi.

«Sēžot un lasot ziemas dzeju, es iemīlējos ziemā,» atzinās V. Cerusa, «manī atnāca bērnības atmiņas, kad bija dziļāki sniegi un smaržoja pīrāgi – tam visam bija vērtība.»

Kā raksturoja pedagoģes, lai gan tagad ārā ziemas baltums nav manāms, citējot dzejnieku vārdus, izdodas radīt noskaņu. K. Skalbem sniegs ir mīļš, maigs kā pavasara ziedi, viņa ziema ir sudraba jaunava ar sarmas vainagu galvā. J. Grotam sniegs atgādina bērnību – gaišās atmiņas par mājām, māmuļas dziesmas, ratiņu dūkšana, zvaigznes, sveču mirdza spoguļos, kamanu braucieni un latviskais cimdu pāris – patiesas mīlestības un garīgas saprašanās simbols. V. Plūdonim ziema vedina uz pārdomām par mūžību, augstām vērtībām. Tajā valda sajūtu gleznas un prieks, īpaši bērnu prieks par ziemu, kur neiztiek bez rūķiem.

Klausītājus priecēja Bauskas sākumskolas rūķu meiteņu skaitītās dzejas rindas. Z. Šmite priecēja klausītājus ar Dainas Sirmās dzejas rindām, I. Graudiņa lasīja Imanta Ziedoņa dzeju. Sarīkojuma moto bija: «Sanāksim kopā un iedegsim prieku». Pēc priekšnesumiem sanākušie pie siltas tējas un pīrāgiem varēja pasapņot par gaidāmajiem svētkiem, atvelkot elpu no steigas un ikdienas.

Organizatore – Bauskas Centrālās bibliotēkas bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa – bija iekārtojusi Ziemassvētkiem veltītu grāmatu izstādi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas