Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dziedāšana Briselē cerēto nesasniedz 13

Baltijas zemnieki ar karogiem rokās un dziesmām Briselē tomēr nepanāca taisnīgus tiešmaksājumus, liecina informācija, kas 8. februāra pēcpusdienā izplatīta par ES līderu Briselē notiekošā samita rezultātiem. Ceturtdien, 7. februārī, Šūmaņa laukumā pie Eiropas Savienības Padomes ēkas pulcējas aptuveni 100 lauksaimnieku no Baltijas valstīm. Viņi ar dziesmām un karogiem rokās pieprasīja taisnīgus tiešmaksājumus. 35 Latvijas dziedātāju vidū bija arī divi zemnieki no Bauskas novada Brunavas pagasta: Jānis Alksnis un Albīns Baļčūns. «Bauskas Dzīve» zemniekus uzrunāja pēc atgriešanās no Briseles. A. Baļčūns pastāstīja, ka laika apstākļi Briselē, Šūmaņa laukumā, bijuši nelabvēlīgi: slapjdraņķis, vējš. Zemnieki bija tērpušies kreklos, kurus rotāja uzraksti angļu valodā: «Taisnīgus nosacījumus Baltijas zemniekiem». Rokās daudziem bija Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogi. Protestētāji bija novietoti aiz dzeloņstiepļu žoga. Koristu dziedāšanā noskatījies bariņš cilvēku, pāris žurnālistu, policisti. Pie dziedātājiem bija atnākusi zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Koris dziedāja no vieniem dienā, dziedātāji bija izvietojušies uz speciāli sagādātajiem podestiem, izpildītas tika 20 paredzētās dziesmas, kā arī vēl vairākas improvizācijas. Dziedātāju uzstāšanās diemžēl apliecināja nevienprātību triju Baltijas valstu zemnieku starpā. Lietuvieši iebilda pret korim priekšā nolikto stilizēto cepuri ar zīmētajiem eiro. Tas bija iecerēts, kā zemkopju ziedojums Briseles birokrātiem. Lietuvieši savukārt to uztvēra, kā naudas lūgšanu un norobežojās no šīs akcijas. Viņu koristi nekāpa uz podestiem, bet dziedāja atstatus. Par dziesmotās akcijas rezultātiem A. Baļčūns izteicās, ka pilnīgi bez jēgas šis brauciens neesot bijis. Nedaudz naudas pielikums esot panākts. Jānis Alksnis bija pesimistiskāks. Viņaprāt, panākts nav teju nekas. To aģentūrai LETA apliecināja arī lauksaimnieku organizāciju pārstāvji.  "Rezultāts ir, bet nekāda gandarījuma nav. Šādu rezultātu varēja sasniegt, guļot mājā uz dīvāna, jo lauksaimnieku izvirzītās minimālās prasības tiks sasniegtas tikai 2020. gadā,» sacīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Armands Krauze.  Savukārt Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons uzsvēra, ka pašreizējās konkurences apstākļos šī summa ir piliens jūrā: «Tas nozīmē mazo saimniecību iznīcību, jo ar pašreizējo atbalstu tās nespēs attīstīties. Lielajām saimniecībām būs nedaudz vieglāk, tomēr arī tur šis atbalsts, izdalot pa gadiem, ir niecīgs - būs vien ko kādus traktorus nopirkt. Īsi sakot, jaunieši no laukiem ies prom.»

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Ar Lietuvas un Igaunijas vadītājiem rēķinās ,attiecīgi lietuviešiem klāt 10%,igauņiem teju 7% ,bet mūsējiem nav drosmes pateikt tautai , cik netaisni, tikai laipo. Kā mēs varam konkurēt? Redzams lielākai daļai latviešu pat nav izpratnes par ko notiek cīņa un kādas tam sekas .

pirms 7 gadiem, 2013.02.11 13:23

hy

... eiroparlamentārieši domāja,ka mūsējie dzied no priekiem par lielajām piemaksām!

pirms 7 gadiem, 2013.02.11 13:03

piekrītu zemgalei neesmu redzējis , ka Birutinā sētu vai pļautu , bet subsīdijas gaida

pirms 7 gadiem, 2013.02.10 18:00

wq

Nu kur tik stulba izdoma ar to dziedāšanu. Izsmieklu bars. Šeit arī parādās cik aprobežoti esam.

pirms 7 gadiem, 2013.02.10 14:32

ZEMGALE

Kāda valdība tāda attieksme.....Subsīdijas ražojošām saimniecībām un piemājas saimniecībām,bet ne dīvānu zemniekiem .Zemkopības ministrijai un Zemnieku saeimai jāizstrādā nosacījumus par subsīdiju godīgu pārdali ,kas sēj un pļauj - tas saņem .Šī zemes turētāju kategorija ,kura dzīvo uz zemes kopēju rēķina bija jālikvidē jau pašā saknē.Pilnīgi piekrītu 09.02.2013.15:29:53 rakstītājam.Liela daļa zemkopju subsīdijas vispār nesaņem ,īpaši izteikta šāda situācija ir Kurzemē,jo lielie zemes uzpircēji ražotājus - lopkopjus tur ķīlnieku lomā... Ceram uz Zemnieku saeimas atbildīgu rīcību un prasmi sakārtot ilgstoši samilzušās problēmas . Subsīdiju apjoms krietni palielinātos ja saņems tie, kas zemi kopj.Ministru kabinetam ir jāaizstāv ražotāju intereses un valsts attīstība ,bet ne.............

pirms 7 gadiem, 2013.02.10 09:54

Kanna

Aksti!! Kad reiz sapratiisim,ka 1 ar bumbu kaklaa buus efektiigaaks,kaa bars smiekliigu dziedaataju!

pirms 7 gadiem, 2013.02.10 09:41

svitenietis

Dombrovskis atveda mājās kārtējās ēzeļa ausis!

pirms 7 gadiem, 2013.02.09 18:49

xxx

Vēsture atkārtojas. Mazie zemnieki (agrāk saimnieki) iznīkst, jāveido kolhozi.

pirms 7 gadiem, 2013.02.09 15:29

laikam jau tajā Briselē tomēr kāds redz, kā šeit Latvijā tā zemes kopējiem paredzētā nauda tiek izlietota. Sākot jau ar Breša kredītiem, arvien rafinētākā veidā tas turpinās līdz šim gadam. Vai tad Briselē neredz to Latvijas graudaugu kopražu un lopu skaitu izdalītu uz Latvijā reģistrētajām zemnieku saimniecībām?

pirms 7 gadiem, 2013.02.09 15:10

xxy

Briselē koru kari kaut kā izsludināti nebija. Eiropa to nesaprata.

pirms 7 gadiem, 2013.02.09 14:03

joņs

jā vajadzēja labāk dancot! varbūt nākošreiz uzraujiet stripu ! večiem vismaz patiks

pirms 7 gadiem, 2013.02.09 10:39

Latvjānis

Ne tās īstās ziņģes,ne kompānija,ne virsdiriģents. Kalniņimkam jāpastellē oratorija *Mēs varam būt vēl stulbāki*, un to atsevišķā Briseļtūrē izpildām tikai mēs,latvji. Par skādi nenāktu visu to mērkaķošanos kuplināt ar kādu danci no apvienoto dziesmu,deju un kapu svētku repertuāra. Piemērotākā būtu *Kapraču ačkups* ar lāpstām un smilšu kaisīšanu uz stilizēta kapiņa.

pirms 7 gadiem, 2013.02.09 09:51

Vietējās ziņas