Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzimtmisā lej sveces

Sveču diena Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā notika piektdien, 7. februārī, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja skolotāja Iveta Salgrāve. Uz radošo pēcpusdienu ekopadome bija aicinājusi arī aktīvāko zaļās izglītības dalībnieku vecākus.

Sarīkojums sākās ar sveču liešanas, turpinājās ar akmentiņu apgleznošanu un salātu gatavošanas darbnīcām. Dalībnieki mainījās un piedalījās visās darbnīcās, stāsta pedagoģe. Sveču liešanu organizēja un mācīja Iecavas salona «Ciku cakas» saimniece floriste Vinete Lamberte, akmentiņu apgleznošanu pārraudzīja skolotāja Māra Slapiņa. «Salātu gatavošanu veiksmīgi prata katrs pats,» uzsver I. Salgrāve, atgādinot, ka veselīgo ēdienu darbnīcas Dzimtmisā jau kļuvušas par tradīciju.

«Pēc rosības radošajās aktivitātēs ar kāru muti tika tiesāti un degustēti pašu gatavotie salāti,» stāsta skolotāja, «noslēguma daļā spēlējām jau populārās spēles gan no tautas folkloras pūra, gan pašu izdomātas ar kustībām modernās mūzikas pavadījumā.»
Skolēni aktīvi vērtēja radošajā pēcpusdienā pieredzēto. Ģirts Ugorenko pirmo reizi uzzinājis, kā lej sveces, un ir ļoti priecīgs par apgūto. Arī Elvis Antonovičs pirmo reizi gatavojis sveci pats, īpaši aizraujoties ar darba procesu. Sigitai Antonovičai tikpat labi kā liet sveces paticis gatavot salātus.

Ildze Jurkovska spēja uz akmentiņa uzgleznot veselu ainavu ar jūru un debesīm, raksturo I. Salgrāve. Citiem izdevušies glīti attēli ar mārītēm un saulīti. Meitenēm dalība radošajās darbnīcās likusies interesantākā.

Visas dalībnieces mātes atzina, ka pasākums ir izdevies, paužot vēlmi piedalīties līdzīgās pēcpusdienās arī turpmāk. Kintijas Dubrovskas māmiņa atzīst, ka bija interesanti un saistoši piedalīties ekopadomes organizētajā pēcpusdienā. Daiga Kalniņa bija gandarīta par aizraujoši un radoši pavadīto pēcpusdienu. Arinai Stūrmanei īpaši patika veidot sveces, gleznot, kā arī piedalīties kustību aktivitātēs.
I. Salgrāve īpaši pateicas skolēnu māmiņām, kuras atrada laiku un vēlmi piedalīties. «Kopīgās nodarbēs ieguvēji bijām visi,» uzsver pedagoģe, «tā kā ielūgumus saņēma pulka vairāk vecāku nekā atnāca, ceram, ka labās atsauksmes mudinās arī citus piedalīties pasākumos.»


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas