Dzimtmisas skola saņem starptautisku diplomu

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskola līdz ar 23 citām Latvijas skolām saņēmusi Starptautiskā Vides izglītības fonda diplomu par panākumiem «zaļajā» izglītībā.

Programmā «Learning About Forests» jeb «Izzini mežu» Dzimtmisas audzēkņi piedalījās «Latvijas finiera» konkursā «Zaļā klase» par tēmu «Bebrs un bērzs», «Bauskas Dzīvei» pavēstīja pedagoģe Velga Ērgle. Viņa gandarīta gan par skolēnu aktivitāti, gan par «Mammadaba» iziešanu starptautiskā līmenī.

Konkursā piedalījās desmit skolēnu komandas no 5. līdz 9. klasei – Matīss Ļubka, Rinalds Zvejnieks, Reinis Fedotovs, Elvita Ērgle, Sabīne Liepiņa, Ildze Jurkovska, Mārtiņš Skalders, Matīss Skuja, Simona Stūrmane un Kristaps Šķirpāns.

«Vislielākais paldies puišiem, kas patstāvīgi meklēja bebru postījumus, dambjus, liecības par dzīvnieku klātbūtni un to visu fotografēja,» saka V. Ērgle, «skolēni izpētīja bebru aizsprostu un izmaiņas apkārtējā vidē. Līdz ar diplomu katrs dalībnieks saņēma piemiņas veltes.» Skola saņēmusi arī bērza stādu, kas pievienots topošajai pašu stādītajai birztalai.

Visas Dzimtmisas klases līdz ar pedagoģēm programmā «Mammadaba» šogad apstiprinājušas savu meistara titulu, vēstīts interneta vietnē mammadaba.lv. 3. klases skolotāja Natālija Šabanoviča piedalīsies «Latvijas Valsts mežu» rīkotajā pedagogu nometnē, kur papildinās zināšanas par «zaļās» izglītības metodēm. «Mammadaba» meistarklases stundas Latvijas skolās noritējušas jau desmit gadus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas