Dzimtmisas skolēni forumā stāsta par ekoskolas pieredzi 1

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolas audzēkņi ekoskolu forumā Rīgā trešdien, 2. oktobrī, prezentēja savu pieredzi zaļās izglītības apguvē.

Dzimtmisa bija viena no četrām ekoskolu kustības dalībniecēm, kam bija uzticēts prezentēt savu pieredzi, «Bauskas Dzīvei» stāsta skolotāja Iveta Salgrāve. Skolēni – Reinis Āboliņš, Estere Romanovska un Kristians Rubenis – vēstīja par Koku diena Dzimtmisā, kas kļuvusi par Latvijas ekoskolu tradicionālu sadraudzības pasākumu.

Līdzīgi par savu pieredzi stāstīja Rēzeknes poļu ģimnāzija, Dzērves pamatskola, kā arī Vidzemes augstskola – pirmā augstskola mūsu valstī un pasaulē, kas saņēmusi Zaļo karogu, uzsver kustības koordinators Daniels Trukšāns. Latvijas skolas pasaules ekoskolu kustībā šogad ierindojušās 2. vietā, zaļās izglītības aktivitātes mūsu valstī aptvērušas visus vecumposmus – no bērnudārza līdz pat augstskolai.
Apbalvošanas pasākumā Latviešu biedrības namā Dzimtmisas pamatskola, kā arī Iecavas bērnudārzs «Dartija» un vairākas citas zaļās izglītības iestādes no mūsu novadiem saņēma Zaļo karogu. D. Trukšāns uzsvēra: «Padarīts ir tik daudz, darbi runā paši par sevi. Mūsu «ekoģimene» aug. Šis ir Latvijas ekoskolu aktivitāšu desmitais gads. Esam kļuvuši vairāk radītāji, mazāk patērētāji.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas