«Dzimuši Bauskai»: otrdien koncertēs stīgu kvartets «Evventus» un Gatis Breijers kopā ar studiju biedriem

Bauskas kultūras centrā otrdien, 29. oktobrī, gaidāms otrais šīs sezonas koncerts projektā «Koncertcikls «Dzimuši Bauskai»». Uz to aicina Bauskas mūzikas un mākslas skola (BMMS), informē BMMS direktore Anita Velmunska.

Šoreiz dzirdēsim divu atšķirīgu stilu mūziķus. Klasisko daļu pārstāvēs stīgu kvartets «Evventus». Baušķeniekiem zināmākā šī kvarteta dalībniece ir Dace Bukša, Bauskas mūzikas skolas absolvente un pedagoģe, atklāj A. Velmunska. D. Bukša par savu pārstāvēto kolektīvu teic: «Esam četras meitenes, kas satikušās un apvienojušās mūzikas akadēmijā. Četras meitenes, četri instrumenti, četri domu gājieni, kas apvienojas vienā instrumentā, vienā kopīgā domā.» Mūziķes ar nepacietību gaida otrdienu, kad varēs dalīties mūzikā. «Esam priecīgas, ka muzicēsim Bauskā, kur pils stāv cēli un upes vienojas draudzībā. Mēs savu mīlestību pret mūziku vēlamies rādīt arī jums,» pārliecināta Dace un kvarteta dalībnieces Viktorija Žukova, Katrīna Anna Pelnēna un Elīza Sestule. Viņas izpildīs Edvarda Grīga un Jozefa Haidna skaņdarbus stīgu kvartetam.

Koncerta džeza daļā uzstāsies Bauskas mūzikas un mākslas skolas absolvents Gatis Breijers kopā ar studiju biedriem. Viņš stāsta: «Parasti cilvēki jautā, kā sauc mūsu grupu, bet vienmēr ir problēmas atbildēt uz šo jautājumu, jo, spēlējot džeza mūziku, nākas saspēlēties ar daudz un dažādiem cilvēkiem. Reizēm arī skaņdarba gala variantu dzirdam tikai pašā koncertā. Grupas sastāvs radies Rīgas Doma kora skolā, kur spēlēšana «combo» ir obligāts mācību priekšmets ikvienam, kurš mācās džeza nodaļā. Ikdienā grupā esam seši – divi vokāli, ģitāra, saksofons, bass, bungas un klavieres, taču uz šo koncertu būsim četri – trio un vokāliste, jo pārējie biedri būs apmaiņas programmā Vācijā.»

Koncerta apmeklētāji saņems muzikālus pārsteigumus no abām tik dažādajām mūziķu apvienībām. Uz tikšanos Bauskas kultūras centrā otrdien plkst. 17 aicina A. Velmunska un Bauskas mūzikas un mākslas skola.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas