Dzīvā mūzika, dzejas lasījumi, nakts uguns performance, dažādas aktivitātes jau drīzumā festivālā «Āboļdārzs»

Sestdien, 11.maijā, Vecumnieku novada Bārbeles pagasta Gaismā jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies brīvdabas mini festivāls «Āboļdārzs».

Festivāla organizators Kārlis Ulmanis stāsta, ka šogad gaidāma latviešu tautas mūzikas apvienība «Svīres» uzstāšanās. Apmeklētājus priecēs arī čellu grupa «The Chairs», 30. – 40. gadu džezu spēlēs apvienība «Smart Casual». Pasākumā muzicēs Ineses Bērziņas trio, kā arī pirmo reizi uzstāsies lietuviešu dziedātāja Alina Orlova, kuras koncertos klausītāji tiekot ievilkti unikālā, liriskā, intriģējošā atmosfērā. Viņas maģija vēl nav atstājusi vienaldzīgos, piebilst K. Ulmanis.

Festivālā dzeju lasīs Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Vilis Daudziņš, bet Jēkabs Nīmanis un Andris Keišs atskaņos dziesmas no JRT izrādes «Latviešu mīlestība».

«Āboļdārza» kulminācija būs nakts uguns performance, kas iespīdinās un parādīs ābeļdārzu citā gaismā, bet īpašās pavasara nakts sākumu ieskandinās DJ Nina Elektrichka audiovizuālā performance.

Pasākuma laikā tiek solītas arī dažādas aktivitātes ģimenēm un dažādu vecumu bērniem. Alda Kalniņa Zilu Brīnumu fizikas šovs rādīs pārsteigumus, kas ir tepat deguna priekšā. Ilzes Tigules radošajā meistardarbnīcā būs iespēja skaistas lietas no dabas un otrreiz izmantojamajiem materiāliem. Darbosies alvas liešanas darbnīca, kur varēs izliet dolomīta formās autentiskas arheoloģiskas rotas no alvas. Īpašā virvju trasē varēs pārbaudīt un trenēt līdzsvara izjūtu. Zemgales sētas «Everti» klūgu masāža un neirografika un Jurija Podusova tējas ceremonija.

Cīnīties par vērtīgām un garšīgām balvām varēs kendama čempionātā un radiovadāmo modeļu minitrasē. Trīs dažādās vecuma grupās ātrākie radiovadāmo modeļu braucēji varēs tikt pie «Monstertruck » radiovadāmajiem modeļiem.

Vēdera un kulinārajai baudai piedāvājumā būs burito un zupas no Vecumnieku kafejnīcas «Sēdnīca», pankūkas, karstas maizes, kafija un kokteiļi no dizainbāra «M50», burgeri no «Bosa Burgers», «Mr. Plūmes» sidri un Skrīveru mājas saldējums.

K. Ulmanis pavēstīja, ka apmeklētāji varēs nakšņot ābeļdārzā, līdzpaņemtajās teltīs.
Festivālu atbalsta Vecumnieku novada dome, vietējais uzņēmums «Keefa Simply Food», kafejnīca «Sēdnīca», SIA «Ābolis», «Slackline un Banana Chill», kā arī Bauskas kultūras centrs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas