Dzīves jubileju svin priesteris Andrejs Mediņš 5

Svētdien, 26. maijā, uz savu 50 gadu jubilejas svinībām Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknā aicina katoļu priesteris Andrejs Mediņš. Svētdienas pusdienlaikā paredzēta pateicības Svētā Mise, kurai sekos svētku mielasts. Dāvanā jubilārs vēloties saņemt koku stādus pusmūža dārza iekārtošanai.

A. Mediņš dzimis 1969. gada 25. maijā, 1996. gada 9. jūnijā viņš ordinēts par priesteri. Mācītāja dzimtā puse ir Bārbele, skolojies Bārbeles pamatskolā, absolvējis Mežotnes tehnikumu kā dendrologs un daiļdārznieks, mācījies Rīgas Katoļu garīgajā seminārā, augstāko izglītību ieguvis Liepājas Universitātē.

A. Mediņš 2017. gadā saņēmis balvu «Latvijas lepnums», fonda «Viegli» balvu «Laiks Ziedonim», bet pagājušajā gadā ticis pie Latvijas Ārstu biedrības Veselības gada balvas.

Jautājot, kas būtu, ja nebūtu priesteris, A. Mediņš šopavasar raidījumā «Apollo 1h» apgalvoja, ka noteikti būtu dārznieks.
«Ja man nebūtu iespēja palīdzēt cilvēkiem dvēseliski attīrīties, es to darītu ar zemi, ļautu zemei attīrīties no nezālēm. Mana izglītība ir dendrologs, man patīk skaistums, man patīk ainavas, patīk elegance un tās lietas. Un tā ir vēl viena Dieva klātbūtne. Tāpat arī Bruknā, Bārbeles skolā, viss ir perfekti, visam jābūt skaisti. Tas ir viss, kas man rada vēl lielāku iedvesmu, ietekmējoties no tā skaistuma, no tā dievišķā, kas tajā ir. Es par to neesmu daudz domājis, bet jebkurā gadījumā es darītu to pašu,» pavēstīja A. Mediņš.

Vaicājot, vai ikdienas steigā viņam ir iespēja atslēgties no ārpasaules un veicamajiem darbiem, priesteris paskaidroja, ka tas, ko viņš dara, reizē ir arī atpūta. 

«Katrs bērna smaids, tā visa mūsu ņemšanās, mīšanās ar riteņiem - visi šie skaistie piedzīvojumi ir mana atpūta. Un es esmu ļoti pateicīgs baznīcai un bīskapiem, kas ir sapratuši, un ļauj man kalpot Bruknā šiem sabiedrības atstumtajiem cilvēkiem. Nākamais ir meiteņu skolas sapnis un tad vēl mēs gribam uztaisīt skaistu tūrisma vietu. Mana atpūta ir tajā, ka es radu. Un arī vakaros, kad esmu pārguris, eju ar puikām kopā mīcīt mālu. Nespēju iedomāties atpūtu pie televizora vai datora. Nē! Dot sevi,» tā A. Mediņš.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jelgavniece

ANDREJ, lai apkārt būtu saprotoši, mīļi cilvēki.Sveiciens dzīves pusceļā.

pirms gada, 2019.05.25 18:40

Viss iespējams

Sveicu dzimšanas dienā! Lai pietiek spēka radīt skaisto un neizsmeļami sevi dot un dot citiem!

pirms gada, 2019.05.25 19:05

Brunava

Daudz laimes!!! Pateicamies Jums par visu! par visu!!!

pirms gada, 2019.05.26 09:51

Ilona

Sveicu jubilejā! Cik nācies redzēt, katrā vietā, kur priesteris darbojies- Talsos, Saldū, Lēnās, Bruknā, viņš atstājis kaut ko skaistu un iedvesmojošu. Ja katrs tā censtos darboties! ...

pirms gada, 2019.05.28 13:06

Vietējās ziņas