Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padome vērtēs situāciju «Baltic Devon Mink»

Otrdien, 15.jūnijā, notiks Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes ārkārtas sēde par situāciju kažokzvēru audzētavā SIA "Baltic Devon Mink", aģentūra LETA noskaidroja Zemkopības ministrijā (ZM).
Ministrijā skaidroja, ka, pamatojoties uz biedrības “K.Čilveres Dzīvnieku draugu biedrība” vēstuli ZM par Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes ārkārtas sēdes sasaukšanu, kā arī ņemot vērā to, ka vairāk nekā puses no padomes locekļiem ir atbalstījuši ārkārtas sēdes sasaukšanu, 15.jūnijā plkst.9 ministrija tiek organizēta attālināto Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes ārkārtas sēdi.

Darba kārtībā tiks skatīts jautājums par sabiedriskajos medijos izskanējušo informāciju par situāciju zvēraudzētavā "Baltic Devon Mink".

Jau ziņots, ka zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) uzdevis Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) nekavējoties veikt pastiprinātas ārpuskārtas kontroles kažokzvēru audzētavās.

Pamatojoties uz sabiedriskajā medijā izplatīto informāciju par būtiskiem labturības un biodrošības prasību pārkāpumiem kažokzvēru novietnēs, Gerhards izdevis rīkojumu, kurā uzdevis PVD nekavējoties veikt pastiprinātas ārpuskārtas kontroles visās kažokzvēru novietnēs, izvērtējot to atbilstību dzīvnieku labturības un biodrošības prasībām. Līdz 12.jūlijam PVD arī jāiesniedz Zemkopības ministrijai (ZM) detalizētus pārbaudes rezultātus, tajā skaitā konstatētās neatbilstības, pieņemtos lēmumus un soda apmērus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas