Dzīvnieku kapsētas izveide Vecsaule pagastā atļauta 21

Bauskas novada domes sēdē deputātiem vajadzēja balsot par izmaiņām Bauskas novada teritorijas plānojuma noteikumos. Opozīcija šajā situācijā aktualizēja jautājumu par krematorijas izveidi Vecsaulē un šoreiz noliegumu par to nesaņēma.

Bauskas novada domes sēdē, kas notika 24. septembrī, Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja Dace Platonova informēja, ka nepieciešamas izmaiņas saistošajos noteikumos Nr. 11 par Bauskas novada teritorijas plānojumu.

Minētā lēmumprojekta nosaukums sarežģīts un iedzīvotājiem grūti saprotams – «Par Bauskas novada domes 2020. gada 30. aprīļa saistošo noteikumu Nr.11 «Bauskas novada teritorijas plānojuma grafiskā daļa un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi» atzīšanu par spēku zaudējušiem daļā». D. Platonova skaidroja, ka ir saņemts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinums, kur norādītas atsevišķas neatbilstības un neprecizitātes Bauskas novada teritorijas plānojuma un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos. Konkrētās neatbilstības speciāliste publiski nenosauca, norādot, ka VARAM lūdz veikt nepieciešamas darbības neatbilstību novēršanai un tāpēc arī deputāti aicināti balsot par izmaiņām.

Vairākums klātesošo deputātu atbalstīja lēmumprojektu, bet pieci deputāti – Aleksandrs Novickis, Aivija Kursīte, Helvija Greiere, Uldis Kolužs un Agris Mustermanis – to neatbalstīja. Tam bija savi iemesli, kas saistīti ar teritorijas plānojumu un arī šoreiz klupšanas akmens bija saistīts ar Vecsaules pagasta Viesturu kapu tuvumā iecerēto dzīvnieku kapsētas izveidi.

Jautājumu par teritorijas plānojumu pie Vecsaules Viesturu kapiem aktualizēja deputāts Aleksandrs Novickis: «Šeit minēts, ka var iekārtot kapsētu un tamlīdzīgi – vai tas neietver iespēju krematorijas izveidei?» D. Platonova norādīja, ka tas ir atsevišķi pakārtots jautājums. Iesniegumā, kur īpašnieks vēlējies mainīt funkcionālo zonējumu, šī teritorija atzīta par labu, lai varētu veidot kapsētu, bet par krematoriju nekas netika prasīts. Tāpēc arī neesot vērtēts, vai krematoriju var ierīkot.

«Vai varam definēt tieši šai teritorijas daļai, ka izslēgta iespēja izbūvēt krematoriju?» vaicāja A. Novickis. «Šajā redakcijā, kas izstrādāta, tādu iespēju mēs vairs nevaram iestrādāt,» tā D. Platonova. Viņa precizēja, ka viens no izmantošanas veidiem var būt funkcionālā zona, lai nodrošinātu apbedīšanas veikšanu un ar to saistīto būvju izveidošanu. «Tas ir paša īpašnieka ziņā,» pauda D. Platonova. «Ar apbedīšanu saistītās būves? Tas krematorijas izbūvi neizslēdz?» atkal uzstāja A. Novickis. «Kā tādu iespēju var arī neizslēgt,» atbildēja D. Platonova.

Iepriekš Bauskas novada pašvaldība bija pateikusi, ka Vecsaules pagastā pie Viesturu kapsētas dzīvnieku krematorija netiks būvēta. To arī laikrakstam «Bauskas Dzīve» 1.septembrī bija apliecinājis pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists: «Krematorijas būvniecība netiek plānota.». Bet ceturtdien Bauskas novada domes vadība jautājumus nekomentēja, aicinot balsot par lēmumprojektu, kuru deputāti atbalstīja. Tātad pieņemts lēmums, kas atļauj zemesgabalu Vecsaules pagastā līdzās Viesturu kapiem izmantot, lai nodrošinātu apbedīšanas veikšanu un ar to saistīto būvju izveidošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Atbalstu

Es nekādas šausmas te neredzu.Ļoti laba ideja.Kad no mums šķīrās 14 gadus suņuks,iemīlēts,kā ģimenes loceklis.Izejas nebija.Atdevām vetārstam,lai izbeidz suņuka mocības.Labprāt izmantotu šādu pakalpojumu.Būs sakopta apkārtne.Vēlu cilvēkiem,kas šo ieceri realizēs,lai izdodas.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.26 15:27

nešausminies

Vari likt roku droši uz sirds un apgalvot, ka Likvertenu zemesgabaliņu īpašnieki nav nevienu savu mīļu dzīvu radībiņu apglabājuši savā zemītē? Kaut kā neticās, tad par ko tā brēka, ja kaimiņu zemesgabaliņā jau kāds mīļumiņš klusiņām guļ, un tas nav pāri ceļam, bet tepat blakām.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.26 19:30

kā uz to skatās

latvietim, kopš seniem laikiem viens no mīļākajiem dzīvniekiem ir bijusi govs, tieši tā palīdzējusi izdzīvot neskaitāmām ģimenēm un bijusi godā turēta. Vai šajā kapsētā varēs apglabāt arī uz labākām ganībām devušos piena devēju un dzīvības uzturētāju arī vēl tagad?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.27 10:42

Nestbalstu

Neiebilstam pret dzīvnieku kapsētas izbūvi, bet gan par to ka tā atradīsies ļoti tuvu Viesturu kapsētai- var teikt blakus. Vai varat atbildēt ar vārdu jā, ka jūs gribētu, lai jūsu dzimtas kapiem blakus atrastos dzīvnieku kapsēta. Īpašnieki, kuri par lētu naudiu nopirka ēku ar tai piederošo zemes gabalu , neko labāku nav spējīgi izdomāt kā nodarboties ar kapu biznesu. Ja būtu iepriekšējā pagasta vadītāja L.Kolberga nekas tāds nenotiktu. Ar viņas atbalstu Vecsaulē ir skaists Saieta nams. Uz Bauskas domes sirdsapziņas 30 000 eiro ko zaudēja tiesājoties ar iepriekšējo pagasta vadītāju. Bet tā ir nodokļu

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.26 18:44

Tam neatbalstu

Tam,ka Viesturu kapsētai tuvu bija viss nekopts,Jūs pilnīgi apmierināja.Un nevajag te piesaukt pagasta vadītāju.Bija Kolberga-bija slikti.Tagad atkal slikti.Un nekāds lielais kapu bizness jau tas nebūs.Cilvēki ieguldīs daudz darba un laika.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.26 19:29

i

Un kas tur nepieņemams ir,ka netālu būs cita kapsēta. Mirušie vienā pusē un mirušie -otrā. Kas tur nepieņemams. Tik daudz kur kapsētas ir pilnīgi blakus mājām,tad tas ir pieņemami? Nesaprotu,kāpēc par šo vispār ir jāprotestē.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.26 20:34

Ir

Vai var minēt kādu vietu Latvijā kur tā ir?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.26 21:00

Piņķu iedzīvotāja

Babītes novadā ir dzīvnieku kapsēta. Dievīga sajūta pastaigajoties pa to, sakoptība, mīļums. kapsētas idejas īstenotājs atdusas vienā kapu dārziņā , blakus savam sunim, vienmēr cilvēki noliek ziedus.Patiesa cieņa pret visiem.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.27 06:10

!!!

Gulbenē!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.27 09:44

viesis

Kafejnīcai vai veikaliņam te būtu bijusi īstā vieta, lai nav jādauzās pa pilsētu.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.26 21:55

?

Kas tad nu Tu pa viesi.Īstā vieta kafejnīcai-Tu saki.Varbūt kādu spēļu zāli?Tad gan būs apmierināti vietējie.Nu ir domāšana Tev.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.27 08:50

te būtu jājautā?

kādus apgriezienus valstī un arī Bauskas novadā uzņems šis bizness? Vai arī dzīvnieku turētājam jau laikus vajadzēs slēgt līgumus ar pašvaldībām par vietas ierādīšanu šajā kapsētā un, vai tā dzīvnieka apbedīšanas izmaksas nesasniegs cilvēka apbedīšanai nepieciešamo summu. Cik tālu iesim, skatoties uz vienu otru kapa kopiņu ar visu pieminekli savam dzīvniekam?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.27 10:49

jautātājam

Nu nepaliec jau stulbs.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.27 14:40

atbildētājam

bet tieši tādēļ, ka ļoti liela iedzīvotāju daļa ir stulbi vai vienaldzīgi, cita, mazākā daļa iedzīvojas miljonos, naudas ziņā un nebrīnos, ja dome izlems visus mīļdzivniekus obligāti guldīt šajā dzīvnieku kapsētā, protams, par naudu un ievērojot izdotos saistošos noteikumus

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.28 14:32

Tadeuš

Nu ko "čmošņiki" likvertenas iedzīvotāji!?! Gaidiet kad sāks kūpēt skurstenis. Man par jums ir kauns. Neviena protesta. Ja es satikšu savā dzīvē cilvēku no likverteniem,es viņam roku nedošu nekad. Pretīga sādža,ar bariņu neizglītotu ļautiņu.Vasiļevas kundzei veiksmīgu lopu dedzināšanu. Malku no likvertenas paņem,tur koki jau iezīmēti.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.28 10:35

Ha

Citā forumā tu esi zem vārda fuksis, bet te jau tadeuš.Bet kāpēc tu domā, ka tev kāds skries pretī ar izstieptu roku. Un tu jau tur nedzīvo, bet ar savu aklo un slimo naidu jauc tikai gaisu. Nu kam tāds slims cilvēks ir vajadzīgs. taču nevienam.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.28 17:50

Tadeuš

Citā forumā tevi Ha sauktu par Šerloku,citā par dolbojobu. Man prieks,ka fuksis izmanto manu matreālu,lai pateiktu,ko viņš domā par likverteniešu varzu.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.28 19:03

Ahaha !

... izmanto manu matreālu. MATERIĀLU, tu Tadeuš Fuksi. Nenosmieties ! Nēnu zinkā, gaņau ka akal vajg atlajst sajmu ...

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.29 13:11

Tadeuš

Ahaha...es rakstu no sava telefona,planšetes.Ir tā ka Google iejaucas manā pareizrakstībā un tas ir normāli. Un ja ar tādiem mērgļiem,kā tu šeit ir "jādiskutē" ,tad kļūdīties ir cilvēcīgi.Es tevi kantora žurka saprotu,tu raksti no darba datora un katru dienu.Līdz ar to kļūdu mazāk . Pēc darba šeit diskusijas nenotiek,jo pagasta ēka ciet.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.29 15:13

Tadeuš

Un nevis ir jāsāk ar Saeimu atlaišanu,bet ar pagastiem,kuri ir izveidoti,kā mazās impērijas.Tieši pašvaldībās tiek izsaimniekoti lielākie līdzekļi.Cik pagasta resursi tika ieguldīti bēdīgi slavenajā "krematorijā" !?! Kā tika ceļš uznekurieni uzbērts biedrenes Ludriķes īpašumam,par pašvaldības līdzekļiem. Cik ir uzbērts grants uz Likvertenas ceļiem un cik ir "uzrakstīts". Kā jūs uz sevi spogulī skatieties!?! Atvainojos par pareizrakstību.Neizglītots.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.29 15:32

Vietējās ziņas