Dzīvoklī Gailīšu pagastā deg sadzīves mantas un griestu pārsegums

Vakar, 27. septembrī, plkst. 14.08 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Bauskas novada Gailīšu pagastā no sešstāvu dzīvojamās mājas loga nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka daudzdzīvokļu mājas sestā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 20 m² platībā, kā arī griestu pārsegums 10 m² platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 11 cilvēki. Dzēšanas darbus apgrūtināja lielais sadūmojums un tas, ka dzīvoklī atradās daudz mēbeļu un sadzīves mantu, kas apgrūtināja ugunsdzēsēju glābēju pārvietošanos. Diemžēl dzīvoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.55, un tajos piedalījās Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji glābēji, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

VUGD atgādina, ka no 2020. gada 1. janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 27. septembra plkst. 6.30 līdz 28. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Savukārt visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 46 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet vēl 12 izsaukumi bija maldinājumi.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas