Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«E klase» Bauskas novadā iziet ārpus skolu sienām 8

Bauskas novada desmit skolu pedagogi būs gan lektori, gan klausītāji pieredzes apmaiņas forumā «E-klase 2011», kas piektdien, 15. Aprīlī, notiek Rīgas Tehniskajā universitātē. Kā pielāgot «e-klases» izmantošanu skolas vajadzībām, forumā stāstīs Bauskas 2. vidusskolas skolotāja Tatjana Cepurīte. «E klasi» Bauskas novadā izmanto ne tikai pedagogi, arī sociālie darbinieki, bāriņtiesa, lai sekotu, kā skolā klājas «problēmu bērniem». To foruma dalībniekiem atklās projekta vadītājas asistente Dina Romanovska. Foruma diskusijās piedalīsies pedagogi no Bauskas, Codes, Mežotnes, Griķu, Vecsaules, Mežgaļu pamatskolām, Bauskas 1. un 2. vidusskola, Uzvaras, Īslīces vidusskolas. Pakalpojumu «e klase» varēs ieviest arī tajās novada skolās, kur tā vēl nav bijis, to ļauj Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekts «Sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu mācību atbalsta sistēmas izveide Bauskas novadā». Šobrīd visās Bauskas novada skolās «e-klases» lietošana ir bez maksas, jo to finansē ESF, informē Ina Krūmiņa, projekta vadītāja, Bauskas novada sociālā dienesta vadītājas vietniece. «E-klase» nozīmē, ka skolās vairs nav sekmju žurnālu papīra formātā, žurnāla aizpildīšanas process ir datorizēts. Tas atvieglo skolotāju ikdienu izglītības procesa analīzē, atskaišu, liecību sagatavošanā. Operatīvi ar savām sekmēm var iepazīties arī skolēni un viņu vecāki, ir iespēja kontroldarbu un ieskaišu atzīmes nosūtīt vecākiem uz e-pastu vai mobilo telefonu īsziņā, skaidro Ina Krūmiņa. Dažas skolas ar «e-klasi» strādāja jau pirms projekta, stāsta Dina Romanovska. Bauskas 1., 2. vidusskola, Uzvaras vidusskola, Īslīces vidusskola un Griķu pamatskola izmanto pilnīgi visas «e-klases» iespējas, arī «e-žurnālu». Nākamais solis ir, lai iespēja sekot skolēnu apmeklējumam un sekmēm ir arī sociālajiem patrneriem, skaidro Dina Romanovska. Tāpēc šogad februārī noticis seminārs projekta pilotskolu sociāliem pedagogiem, bāriņtiesas locekļiem, sociāliem darbiniekiem, kuri strādā ar ģimenēm un bērniem, valsts policijas, izglītības pārvaldes darbiniekiem. Projektā par «e klases» izmantošanu izglīto arī vecākus.  

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Bella

VISĀS SKOLĀS IR IEVIESTAS eklases..TIKAI DAŽĀM SKOLĀM IR VIENS DATORS, PIE KURA TIEK PEDAGOGS..LAI VISU SARAKSTĪTU..KUR TAD PALIKA TIE DATORI.. KURUS SOLĪJA KATRAM KABINETAM..?

pirms 9 gadiem, 2011.06.10 15:56

mamma

Nav ne vainas arī tām bezmaksas pamatiespējām, man pietiek, lai pārbaudītu, vai bērns izmācījies. Ja tikai skolotāji vienmēr ierakstītu..

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 18:29

0-0

mazs labojums - bez maksas ir tikai pamatiespēja - apskatīt sava bērna sekmes par 2 nedēļām, kā arī uzdoto 2 dienām, bet ja vēlies izmantot kaut ko vairāk, tad ģimenes komplekts maksā 7 Ls gadā.

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 18:14

twilightKārlim

Es jau nesaku, ka slikti, drīzāk nesaprotu, kāpēc visas Latvijas skolas vēl tādu normālu lietu, izrādās, nelieto. Man izklausās apmēram tā, it ka rīkotu prezentāciju par internetbankas lietošanu un visi būtu sajūsmā- tip, kas to būtu domājis, ka ir tāda iespēja, oi, oi...

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 16:13

Kārlis

Nu ir jau gan ar ko lepoties. Un atkal kādam būs ko skaust un gānīt, jo prot tikai to :D

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 15:38

twilight

Nesaprotu, kas tur tāds, ar ko lepoties. Parasta datu bāze, ja visi savada datus, viss ok.

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 15:05

SD

Nupat deac mājas lapā beidzās tiešraide par forumu. Mūsu novada lektorus, kas dalījās pieredzē, apbalvoja. Interese esot bijusi milzīga, ļoti daudzas skolas un pašvaldības izteikušas atzinību mūsu darbam, paņēmuši kontaktus, braukšot pieredzē. Skolas, malači, ka strādājat ar laikmetīgām metodēm. Mani gandarī, ka Bauskas novadam ir ar ko lepoties!

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 14:48

mamma

Būtu jau laba tā e-klase, ja tās pašas 2.vsk skolotāji regulāri sarakstītu uzdoto vielu.

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 08:33

Vietējās ziņas