EČ autokrosa posmu Mūsas trasē varēs apmeklēt līdzjutēji 5

Šī mēneša izskaņā, 26. un 27.jūnijā, «Mūsa Raceland» trasē Bauskas novadā tiks atklāta FIA Eiropas autokrosa čempionāta 2021.gada sacensību sezona. Pēc viena gada pārtraukuma trasē atgriezīsies gan spēcīgākie latviešu autokrosa braucēji, gan konkurenti no dažādām Eiropas valstīm. Turklāt, līdz ar atcelto 2020. gada čempionātu, Bauskā būs pirmā sacīkste ar jaunajiem mono riepu un degvielas izmantošanas noteikumiem, informē sacīkšu rīkotāji.

Divās sacensību dienās Bauskā paredzēts aizvadīt sacīkstes Touring Autocross klasē, kurā uz starta stāsties pilnpiedziņas automašīnas. Tāpat arī pārējās Eiropas čempionāta klasēs būs tikai pilnpiedziņas spēkrati: Super Buggy, Buggy 1600 un Junior Buggy, kuri atšķiras ar dažādu pieļaujamo dzinēju jaudu. Papildu sacensībās būs redzamas divas klases, kurās startēs nacionālie braucēji: Salonauto un Xtreme bagiji. Šobrīd tiek prognozēta apmēram 40 nacionālo sportistu dalība, pieteikšanās tiks atvērta tuvāko dienu laikā. Šobrīd zināms, ka FIA Eiropas autokrosa čempionāta ieskaitēs uz starta līnijas stāsies seši spēcīgi latviešu autosportisti – Kristiāns un Ervins Grenči, Jānis Boks, Māris Līcis, Juris un Andris Kuļikovski.

«Pēc gada pauzes atgriezīsim Eiropas autokrosa sacensības Latvijā. Visi esam bijuši pacietīgi un gatavojušies, lai atkal dzirdētu troksni un sajustu benzīna smaržu Bauskas novadā. Priecē arī vietējo sportistu iesniegto pieteikumu skaits, kas iespējams vēl tiks papildināts. Šī brīža situācijas uzlabošanās, kā arī valstī noteikto ierobežojumu atvieglojumi ļaus uzņemt arī skatītājus un kvēlākos autokrosa fanus, kas ir neatņemama šīs disciplīnas sacensību daļa. Strādājam pie tā, lai visiem šīs sacensības būtu izdevušās,» teic Jānis Bergs, Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs.

Viņš atklāja, ka šonedēļ uzsākta biļešu tirdzniecība, kas pieejamas tirdzniecības portālā www.aula.lv. J. Bergs apliecina, ka FIA Eiropas autokrosa posms norisināsies, balstoties uz droša pasākuma noteikumiem – vakcinētiem un pārslimojušiem cilvēkiem. Autosporta sacensībās apmeklētājiem nebūs jālieto sejas maskas, nebūs nepieciešams ieturēt distanci, kā arī nav laika un apmeklētāju skaita ierobežojuma.

«Šobrīd mēģinām rast iespējas, lai trases teritorijā izvietoto B sektoru varētu izmantot daļēji drošā līmeņa īstenošanai, kas paredz vakcinēto, Covid-19 pārslimojušo un testēto personu klātbūtni publiskajā pasākumā. Esam iesnieguši pilotprojektu un gaidām tā apstiprinājumu. Gadījumā, ja šo scenāriju nebūs iespējams īstenot, B sektors tiks pielāgots drošajam līmenim. Vēlamies, lai sacensības varētu apmeklēt ikviens autosporta fans!» tā J. Bergs.

Jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapā www.musa.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com / @eiropasax un Instagram.com / @eiropasax.Pievieno komentāru

Komentāri 5

baigais

Atkal nevakcinēto diskriminācija. Ir cilveki kas nevar vakcinēties medicīnisku iemeslu dēļ.

pirms mēneša, 2021.06.17 21:33

parastais

Nesaskatu diskrimināciju. Arī negatīvs Covid tests der.

pirms mēneša, 2021.06.18 09:48

army67

pasākums taču notiek ārā, tātad vīrusa iespējamība ja tāds vispār arī eksistētu, ir izslēgta... Potēts vai nepotēts, kāda tam vispār nozīme, tad jau potētais gandrīz vai būtu bīstamāks, sevišķi ja vēl saņēmis abas dozas. bet nepotētais ir vienkārši vesels cilvēks, kā tāds kaut ko var apdraudēt

pirms mēneša, 2021.06.26 10:31

Vietējās ziņas