«Eco Baltia vide» jauna atkritumu šķirošanas centra Bauskā izveidē investējusi 110 000 eiro 5

"Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" investējis 110 000 eiro otrreizējo izejvielu šķirošanas centrā Bauskā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

"Eco Baltia vide" pārstāvji stāstīja, ka Bauskas filiālē izveidotas deviņas jaunas darba vietas, bet kopumā reģionālajās filiālēs "Eco Baltia vide" nodarbina 60 darbiniekus. Bauskā šķirošana tiek nodrošināta materiāliem no "Eco Baltia vide" apkalpotajiem Auces, Vecumnieku un Tērvetes novadiem, kā arī sākta sadarbība ar Bauskas novada un tuvējo novadu atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kas jaunajā Bauskas filiālē pāršķirošanai un sagatavošanai pārstrādei nogādā novadā savāktos materiālus no atkritumu šķirošanas konteineriem.

Kopumā Bauskas šķirošanas centrā, Īslīces ielā 5a, plānots gadā pāršķirot un sagatavot pārstrādei 1200 tonnas dažādu otrreizējo materiālu. Bez maksas tiek pieņemts arī lauksaimniecībā izmantotais iepakojums no tuvējām saimniecībām, bet nākotnē paredzēts pieņemt arī nolietotās elektroiekārtas. Filiālē izveidots arī autoparks "Eco Baltia vide" transportam, kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Vecumnieku, Tērvetes un Auces novados.

Šī ir piektā uzņēmuma filiāle Latvijas reģionos, pievienojoties Daugavpils, Madonas, Aizkraukles un Tukuma filiālēm. Tajās tiek pāršķirotas un sagatavotas pārstrādei dažādas otrreizējās izejvielas, piemēram, plastmasas plēves, PET pudeles, makulatūra, stikla iepakojumus, kā arī tekstila izstrādājumi Tukumā u.c.

"Eco Baltia grupa" ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas līdz otrreizējo izejvielu pārstrādei. Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi - "Latvijas zaļais punkts", "Eco Baltia vide", "Eko Kurzeme", "Jumis", "PET Baltija", "Nordic Plast" un "Eco Teh Baltia".

Pievieno komentāru

Komentāri 5

INGA

Ļoti apsveicami,ja tikai būtu cilvēki,kuri šķiro atkritumus,tā no 62 dzīvokļu dzīvojamās mājas atkritumus šķiro kādi 5-6 cilvēkiem,pārējiem ļoti grūti aiziet līdz konteineram,labāk jau visas stiklas pudeles,burkas un visu pārējo sagāzt vienā konteinerā.Cilvēki ir ļoti slinki.nedara paši un nemāca arī paaugušos bērnus.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.25 11:26

jādresē

Šķirot vajag pirms iegāž konteinerā. Vajag vairāk nevis kopējo atkritumu konteineru, bet specializēto konteineru. Beidzot vajag atrisināt jautājumu par konkrētiem konteineriem katrai mājai. Pašvaldības policijas ekipāžai taču vienalga kur sēdēt- ofisā vai auto pie lielākajām konteineru "stacijām". Lai audzina cūkmeņus un ieborē kas ir jādara. Tā kā atkritumu bizness ir viens no izdevīgākajiem Latvijā, tad atkritumu kompānija varētu piemest šiem policistiem.
Otrs variants- atkritumu kompānija pati veic policejiskas funkcijas pret nešķirotājiem, bet tas var izvērsties genocīdā. Vēl varētu ar labu- šķirotājiem samazina atkritumu maksu, tikai jāizdomā efektīva un godīga sistēma- varbūt kameras, varbūt kaimiņi-"stukači", varbūt mācītājam jānosvēta atkritumu konteineri, varbūt var palīdzēt sensori un mākslīgais intelekts,kas fiksētu mūsu mīļos un daudzos cūkmeņus.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.26 11:04

Vests

Mums vēl tālu līdz japāņu vai franču apzinīgumam pret atkritumu šķirošanu.Variants-dežūrē pie miskastes pats un nebrēkuļo komentos.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.27 13:12

...

Kur tā svalka būs? Vecajā maizes kombinātā?Vai vajadzēja pilsētas teritorijā? Tāpat būs blakusefekti, smakas, grauzēji un ja vēl aizdegas, kā tas nereti Latvijā notiek, kas atbildēs?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.29 07:37

nelogika

Tās ir šausmas! Vispirms par lielu naudu iekārto pilsētniekiem atpūtas zonu ar strūklaku un pēc tam 50 metru attālumā grasās būvēt atkritumu šķirošanas placi! Turklāt gandrīz blakus Pārupes ielas dzīvojamam kvartālam un privātmājām. Kur te ir loģika?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.29 14:28

Vietējās ziņas