«Eco Baltia vide» ražošanas jaudas palielināšanai Bauskā nepieciešama B kategorijas atļauja 11

Uzņēmums «Eco Baltia vide» šogad Bauskā, Īslīces ielā 5a, izveidoja otrreizējo atkritumu šķirošanas centru. Tomēr tas ir tikai pirmais solis – lai palielinātu apstrādes jaudu, ražotnei vajag Valsts vides dienesta B kategorijas atļauju un Bauskas novada domes piekrišanu.

Nauris Bertmanis, Bauskas filiāles vadītājs, 16. jūlijā novada domes vides un attīstības komitejas deputātus informēja, ka uz Bausku ved šķirotos atkritumus arī no Auces, Vecumnieku un Tērvetes novada. Pārstrādes centrs nodarbina deviņus darbiniekus un filiāles vadītāju. Tomēr pašreizējā atļautā jauda ir par mazu, un tāpēc pieprasīta B vides piesārņojuma kategorijas atļauja, kurai sekos jaunas investīcijas, pārstrādes jaudas palielināšana un vēl vismaz četras jaunas darbavietas.

Deputātus interesēja, vai šķirošanas centrs var kļūt par smaku avotu. N. Bertmanis informēja, ka šķiro materiālu, kuru var nodot otrreizējai pārstrādei, – plastmasu, papīru, koku. Tātad smakas nebūšot. Savukārt B kategorijas atļaujas saņemšana radīšot iespēju pieņemt Bauskā arī nolietotās elektropreces.

Deputāts Aleksandrs Novickis interesējās, vai nav jārīko iedzīvotāju aptauja. Bauskas novada domes juridiskās nodaļas vadītāja Eva Upīte paskaidroja, ka jau novada teritoriālajā plānojumā šī teritorija ir paredzēta arī šādam uzņēmējdarbības veidam, tāpēc aptauja nav jārīko un nav arī juridiska pamata nesaskaņot prasīto.

Deputāti atbalstīja priekšlikumu jautājumu virzīt finanšu komitejai, reizē gan pieprasot, lai SIA «Vides serviss» sagatavo pārskatu par finanšu kustību starp pašvaldības kapitālsabiedrību un SIA «Eco Baltia vide» saistībā ar šķirojamajiem atkritumiem. Šai prasībai gan tiešas saistības ar uzņēmuma plānu iegūt B kategorijas atļauju nav.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Zaje..

Bārbelē EKO Baltija jau trešo dienu neizved miseni... Laikam mašīna nojuka vai arī Novicka ( Bauskas opozīcija, kas vienmērt balso visam normālajam pret.. ) atļauja izvest musoru no neBauskas nav dota...

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.17 19:16

Zajebam

tev kumosu no mutes izrāva?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.17 20:51

juristei Upītei

jājautā, ko pieņēma pirmo- novada teritoriālo plānojumu, kad Bērzkalni vēl neskaitījās pilsēta, jeb vispirms Bērzkalnus pievienoja pilsētai un tikai tad veica teritorijas plānojumu, ja tā, vai tad šogad, pēc Bērzkalnu pievienošanas notika iedzīvotāju aptauja sakarā ar teritoriālo plānojumu? Varbūt, juristi ziepēs?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.17 20:24

Jurka

Ja labi samaksā,tad var.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.19 02:39

jop

Kā var nebūt smakas,ja nodod plastmasas pudeli,kurā iepriekš bijis piens,ķīmiskas vielas""? Ne jau visas pudeles saturu izlietojot tiek aizskrūvētas. Uldi Varnevic,pat muļķim saprotams,ka smird un smirdē!!! Vai jūs personīgi neuzdotu katram deputātam jautājumu-vai deputāts tiešām uzskata,ka šķirotie atkritumi nesmird?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.19 02:46

abc

Pēc noteikumiem šķirošanas konteineros jāliek izmazgāti iepakojumi, t.sk. piena un krējuma trauciņiem jābūt tīriem. Bet realitātē tā protams nav, smaka un žurciņas būs.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.20 14:57

Uzvaras

Nesaprotu,mums Uzvarā Dome neatļāva atvērt pārstrādes rūpnīcu,Jau 13. februārī vides un attīstības komitejas sēdē deputāti diskutēja par SIA «Green Solution Technology» iesniegumu ar lūgumu atļaut ierīkot notekūdeņu dūņu komposta ražošanas laukumu Gailīšu pagastā, bijušās sulas rūpnīcas teritorijā.

bet te-Bauskas novada domes juridiskās nodaļas vadītāja Eva Upīte paskaidroja, ka jau novada teritoriālajā plānojumā šī teritorija ir paredzēta arī šādam uzņēmējdarbības veidam, tāpēc aptauja nav jārīko un nav arī juridiska pamata nesaskaņot prasīto. Tad kāpēc Gailīšos neatļāva,lūk smaka būšot,TUVUMĀ PAT NAV NEVIENAS DZUDZDZĪVOKĻU MĀJAS,bet redz Bērzkalnos dīkst!!! Jātnieka kungs,kas notiek? Iespējami šeit notiek korupcija?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.19 02:56

ja tā ieskatās

cik liela peļņa ir "komposta ražotājiem" un "atkritumu šķirotājiem", no tā arī izriet abu "iespējas"

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.19 10:41

Informācija Uzvarai

Notekūdeņu dūņas un plastmasas pudeles ir absolūti atšķirīgi atkritumi.. Nevajag taču visu jaukt vienā katlā, ja nesaprotat, par ko ir runa..
Dūņām tiešām ir ļoti specifiska un nepatīkama smaka, taču no tām sanāk ideāls mēslojums augiem..

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.21 13:40

Pilsēta

Kā var ļaut pilsētā organizēt atkritumu šķirošanu? Vai juriste saprot,ko runā?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.20 01:02

Juristei

Vai tiešām atkritumu šķirošana novada teritoriālajā plānojumā šī teritorija ir paredzēta ??? Vai mēs Drīz neuzzināsim,ka varbūt publiskais nams un prostitūcija novada teritoriālajā plānojumā ir paredzēta ???

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.20 01:06

Vietējās ziņas