Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā atver Lienītes Ludriķes pirmo izstādi «Pārejas» 2

Amatiergleznotājas Lienītes Ludriķes pirmās izstādes «Pārejas» atklāšana notiks šodien, 6. martā, plkst. 17.30 Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā.

Lienīte Ludriķe ir iecavniece kopš bērnības. Pēc Iecavas vidusskolas absolvēšanas studējusi Rīgā, Latvijas Universitātē, kur iegūts bakalaura grāds politikas zinātnē, vēlāk arī maģistra grāds personāla vadībā.

Amatiermāksliniece par sevi stāsta: «Manas darba gaitas aizrit Iecavā, sporta skolā. Ne iegūtā izglītība, ne pašreizējā profesija nav saistīta ar mākslu, tomēr radošais vienmēr mani saistījis – muzicēšana ģimenes lokā, rokdarbi, zīmēšana, gleznošana, floristika. Mēs ģimenē visi esam radoši – spēlējam dažādus instrumentus, dziedam, gleznojam, fotografējam. Savulaik esmu beigusi Bauskas mūzikas skolu, kur apguvu flautas spēli pie pasniedzēja Valta Fricsona. Flautu neesmu aizmirsusi, ģimenes svētkos muzicēju kopā ar krustmeitu Džūliju.»

Zīmēšana un gleznošana Lienītei iepatikusies, arī pateicoties skolas laika vizuālās mākslas pasniedzējiem Vilim Zepam un Kristai Riekstai. Tā pamatīgāk tieši gleznošanai pievērsusies samērā nesen – pirms trim gadiem, kad biedrība «RaDam» aicināja uz gleznošanas nodarbībām pasniedzējas Intas Paulsones vadībā. Tā gleznošana kļuvusi par vienu no L. Ludriķes mīļākajiem vaļaspriekiem.

E. Virzas Iecavas bibliotēkas vadītājas vietas izpildītāja Jolanta Ignate vēsta, ka ik mēnesi bibliotēkas darbinieki cenšas savus lasītājus pārsteigt un iepriecināt ar kādu jaunu gleznu vai fotogrāfiju izstādi bibliotēkas lasītavā. Pārsvarā apskatāmas ir vietējo amatiergleznotāju gleznas. «Jo īpaši lepojamies ikreiz, kad mākslas darbu autors ir kāds no mūsu bibliotēkas čaklajiem lasītājiem,» uzsver Jolanta. Un tā ir arī šoreiz. Lienīte Ludriķe bibliotēku apmeklē no 2010. gada. Bibliotēkas lasītāju vidū ir arī viņas mamma, māsa un māsas meita.

Amatiergleznotājas Lienītes Ludriķes darbu izstāde «Pārejas» būs apskatāma E. Virzas Iecavas bibliotēkas lasītavā līdz marta beigām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vecā šimpanze

Kas tur irrrrrrrrrrrrrr,ta ari nesapratu!

pirms gada, 2020.03.06 21:13

Vietējās ziņas