Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Edvartam Virzam veltītā sarīkojumā apbalvo skolēnu konkursa uzvarētājus

Iecavas kultūras namā trešdien notika literātam Edvartam Virzam veltīts sarīkojums, kurā apbalvoja vidusskolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus.

Pasākumu ievadīja E. Virzas mazmeitas Annas Žīgures uzruna, kurā viņa atminējās līdzīgu vakaru decembra nogalē 1988. gadā, kad kultūras nama zālē noticis Latvijā pirmais dzejniekam un publicistam veltītais sarīkojums. E. Virza padomju laikos bija pilnībā aizliegts, un tolaik viņa vārdā nosaukto ielu Iecavā vēl dēvēja par Kirova ielu.

Rakstniece no apdzeltējušām lapām nolasīja tajā vakarā teikto runu, kuras atziņas par tautas spēku un atdzimšanu ir aktuālas joprojām. Jaunieši ļoti uzmanīgi klausījās A. Žīgures stāstījumā.

Sarīkojuma turpinājumā savu radošo darbu fragmentus lasīja labākie konkursa dalībnieki Elvis Stačkuns, Edijs Vanags, Ivars Porietis, Agate Mediņa un Arlita Elksnīte. Kristiānas Kreieres esejas fragmentu nolasīja Iecavas vidusskolas pedagoģe Maruta Lasmane. Kopumā radošo darbu konkursā piedalījušies 17 Iecavas vidusskolas audzēkņi.

Klausītāju pulkā, aizpildot divas trešdaļas zāles, bija ne tikai Iecavas vidusskolas, internātpamatskolas un Dzimtmisas pamatskolas 9. - 12. klašu skolēni, bet arī citi interesenti. Pēcpusdienu kuplināja novada jauno mūziķu priekšnesumi.

Vairāk par E. Virzam veltīto sarīkojumu un radošo darbu konkursu lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas