Eiropā labākais vides projekts īstenots Bauskā 7

Bauskas rajona Padome ir saņēmusi Eiropas Komisijas (EK) balvu par veiksmīgāko īstenoto projektu vides kategorijā, informē pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas speciāliste Egija Stapkēviča. Bauskas un Biržu (Lietuva) rajona pārrobežu sadarbības projekts ūdens un dabas resursu integrētā apsaimniekošanā tika realizēts no 2006. gada 1. janvāra līdz 2007. gada 31. decembrim. Abās valstīs tam bija vairākas aktivitātes. Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļi Bauskas rajonā tika izmantoti vides aizsardzības plāna izstrādei dabas parkam «Bauska» un tūrisma infrastruktūras attīstībai. Pārrobežu projekta vadošā partnere bija Bauskas rajona Padome. Pēc tā īstenošanas pašvaldība pieteica projektu izvērtēšanai EK. Tas tika atzīts par vienu no trim labākajiem vides kategorijā, kas minētajā periodā īstenoti ES valstīs. Komisijas locekļiem balsojot, projekts ieguva visaugstāko novērtējumu, skaidro Egija Stapkēviča. Laureāti tika uzaicināti piedalīties apbalvošanas ceremonijā Briselē. Svarīgu iemeslu dēļ Bauskas rajona pārstāvji nevarēja ierasties, tādēļ balva tika nodota Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjiem. Šonedēļ viņi to pasniedza Bauskas rajona Padomes priekšsēdētājam Aivaram Okmanim.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Visiem....

.... iesaistītajiem - PALDIES !!! Vismaz kāds kaut ko reāli dara.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 12:26

šitāda iespēja aizceļot uz Briseli un to neizmantot?! Kaut kas neraksturīgs.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 22:34

Papa

Zinītim: paga paga, tas tā kā nav uz Biržai pusi... :)

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 21:16

zintis

Normāli realizēts projekts. Neskaitot "dabas aizsardzības plānu" , ir sakārtota dabas taka "Lejniekos" , daudz kas ir izdarīts Mežotnes pilskalnā ( iesaku turp aizbraukt, ja sen neesat tur bijuši, tad pārsteigumi ir garantēti), atpūtas ugunskuru vietas Ķirbaksalā Bauskā, iztīrītais Mēmeles un Mūsas savienojums pirms Ķirbaksalas un krasta drošības barjeras gar Mēmeles stāvkrastu pilskalna estrādes tuvumā ( kantri mūzikas festa laikā tur varēja sēdēt un klausīties koncertu)- arī tas ir šī projekta rezultāts. Jācer, ka būs arī nākošie projekti, kur tiek apgūta Eiropas Savienības alga. Egija - malacis!

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 19:03

Papa

Ā, palasīju rūpīgāk: "...tika izmantoti vides aizsardzības plāna izstrādei". Skaidrs.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 15:35

Papa

A kāds reālais, sausais atlikums? Kur KONKĒTI ir kas paveikts, kur atpūtas vietas (Mēmele, laikam), peldvietas, skatu laukumi, autostāvvietas? Regulāri ceļoju gar Mūsu.Mēmeli, neteiktu, ka kaut kas REĀLS uzlabojies. Mož kaut kāds URL ir uz rezultātiem?

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 15:20

qdw

nu forshi, bet taa arii nesapratu, kas tur tik labs ir izdariits, ja uudensmochi brauc pa upeem taapat kaa 10 gadi atpakalj un pat pieljauj iespeeju, ka vareetu tikt celti visaadi hesi.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 14:54

Vietējās ziņas