Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas gada pašvaldības konkursā uzteiktais sniedz gandarījumu 4

Līdz ar Iecavas iegūto Eiropas gada pašvaldības titulu novadu konkurencē trīs izcilākās savas jomas pārstāves piektdien konkursa apbalvošanas sarīkojumā Liepājā saņēma Eiropas gada cilvēka balvu.

Konkursa komisija līdz ar citu pašvaldību gada cilvēkiem īpaši uzteikusi Iecavas novada Zorģu bibliotekāres Ainas Ezergailes, folkloras kopas «Tarkšķi» vadītājas, skolotājas Kristīnes Kareles un Iecavas Veselības un sociālās aprūpes centra (IVSAC) direktores Mirdzas Brazovskas veikumu.

Par spīti garajam ceļam un sarīkojumam, balvu saņēmējas ir gandarītas. A. Ezergaile un K. Karele «Bauskas Dzīvei» pauž – izjutušas prieku, pārstāvot tieši Iecavas novadu, jo pārliecinājušas, ka arī mazā pašvaldībā var labi gādāt par cilvēkiem gan izglītībā un kultūrā, gan veselībā un citās jomās. Citu pašvaldību prezentācijās varēja vērot līdzīgus piemērus, kā arī sekmīgu infrastruktūras attīstību.

«Šī uzslava ir visas novada sabiedrības kopējā ieguldījuma vērtējums,» saka A. Ezergaile, «ja man kā bibliotekārei ir dotas labas telpas un līdzekļi, pašai jāieliek darbs, lai notiktu kas aizraujošs, cilvēkus bagātinošs. To nevarētu paveikt, ja nebūtu atbalsta no citiem novada iedzīvotājiem. Katrs ielicis savu artavu – emocijas, darbu, idejas, katram ir pamats lepoties. Visas pašvaldības cenšas, mums šoreiz paveicās vairāk. Izbraucot cauri Iecavai, padarīto uzreiz neredz, bet, kad sāc rādīt un vērtēt, visa kā laba ir daudz.»

K. Karelei sveikšanas ceremonija šķitusi brīva un sirsnīga. Viņu iepriecinājusi iespēja iepazīt citu pašvaldību gada cilvēkus – skolotājas, muzikantus, jauniešu projektu vadītājus, muzejniekus, ārstus.

«Kaut arī esmu ienācēja Iecavas novadā, jo bērnību un jaunību pavadīju Rīgā, jūtos te kā zivs ūdenī, šī ir mana vieta. Gan cilvēki, gan vide ļauj man darbu darīt vislabākajā līmenī,» teic K. Karele.

Folkloriste gandarīta, ka «Tarkšķi» bija īpaši lūgti sniegt priekšnesumus sarīkojumā. «Tad nu mēs priecējām cilvēkus no visas Latvijas līdz ar Raimondu Tigulu, zvanu ansambli «Campanella», Liepājas franciski dziedošajām aktrisēm un mūziķi Andri Ērgli,» emocijas neslēpj Kristīne, «Liepājā jutāmies lieliski. Liepājas Biedrības namā mūs sagaidīja viesmīlīgi, pastaigājām nedaudz pa pilsētas centru. Izgājām Liepājas Slavas aleju, bērni piemērīja savas rokas pie mūziķu plaukstu nospiedumiem.»

Pašvaldību konkursā viena no veltēm gada cilvēkiem ir brauciens uz Eiropas Parlamentu Briselē, ko rīko deputāte Inese Vaidere. K. Karelei par to īpašs prieks, jo viņa to vēl nav apmeklējusi.

«Bauskas Dzīve» jau rakstījusi, ka A. Ezergaile un K. Karele iepriekš saņēmušas Iecavas gada cilvēka titulu. M. Brazovskai tas piešķirts šogad. A. Ezergaile pērn nosaukta par labāko Zemgales lauku bibliotekāri konkursā «Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs». Savukārt K. Karele iepriekš saņēmusi nacionālo gada balvu folklorā.

Jau vēstīts, ka šogad otro gadu Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā Eiropas gada pašvaldības konkursā līdz ar Iecavas novadu par labāko pilsētu konkurencē nosaukta Liepājas pilsēta, kur arī notika apbalvošanas ceremonija. Dažādas balvas saņēma 15 konkursā valsts mērogā vērtētās pašvaldība. Zemgales pašvaldību konkurencē pirmajā kārtā tika uzteikts arī Rundāles novads. Pērn konkursā atzinību saņēma Bauskas novads.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Laine

Priecājos, ka Iecava ir manas mājas!! :) Lepojos ar mūsu novada ļaudīm un kopā paveikto! Lai veicas!

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 15:40

ilze

Kristīnīt, Tu to esi godam pelnījusi! Apsveicam!

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 08:57

uhu

vel tik jaanovaac narkotiku kiosks un poliklinikaa vajag gan regulaaru tentgenu ,gan gimenes aarstu

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 15:34

Vietējās ziņas