Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas Jauniešu parlamenta sesijā Bauskā risina globālas problēmas

Bauskas Valsts ģimnāzijā brīvlaika nedēļas trīs dienas – no 1. līdz 3. novembrim – pavadīja ap 100 vidusskolēnu un studentu no Rīgas, Zemgales un Kurzemes novadiem, kuri kārtējā reģionālajā Eiropas Jauniešu parlamenta (EJP) sesijā risināja Eiropas un globāla mēroga problēmas.

Viens no sesijas rīkotājiem ir Klāvs Galenieks, kurš savulaik Bauskā beidzis pamatskolu. Viņš «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka no tuvējiem Bauskas, Vecumnieku, Iecavas un Rundāles novadiem nav ieradušies tik daudz jauniešu, kā plānots, tomēr sesija noritējusi ļoti radoši un sekmīgi.

Aivija Grundmane no Iecavas vidusskolas EJP sesijā piedalījās pirmo reizi. «Sīrijas problēmas risinājumu meklēšana sākumā biedēja, taču domāju, ka lieliski tikām galā,» stāsta jauniete, «laba pieredze ir izmantot angļu valodu ikdienā, jo tā ir EJP darba valoda.»

Jaunieši sešās komitejās apsprieda, sagatavoja un prezentēja ieteikumus aktuālām starptautiskām problēmām – patērētāju aizsardzība internetā, nevalstisko organizāciju iesaiste politikas veidošanā, mūsdienīga dzimumizglītība skolā, kā Eiropai sekmēt Sīrijas krīzes risinājumu, pienācīgas izglītības pieejamību jaunajai paaudzei mobilitātes laikmetā, kā arī līdztiesības nodrošināšanu viendzimuma personu ģimenēm un viņu bērniem.

K. Galenieks apstiprināja, ka reģionālajā sesijā vadītāju žūrija izvēlas 20 kandidātus nacionālajam EJP saietam. Viņš kopā ar vēl vienu rīkotāju pārstāvi rīdzinieci Alisi Golovacku uzslavēja gan dalībniekus jauniešus, gan Bauskas Valsts ģimnāziju par aktivitāti un atbalstu sesijas gaitā.

Vairāk par EJP Bauskas sesiju lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā trešdien.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas