Eiropas kultūras mantojuma diena Iecavā – pie Ģedules tiltiņa

Šoruden Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā norisinās no 17. līdz 19. septembrim, tās veltītas transporta tēmai, informē Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP). Sestdien, 18.septembrī, sarīkojums plānots arī Iecavā, objekts – Ģedules tiltiņš.

Šajās Mantojuma dienās tiks izcelti vairāk nekā 80 objekti visā Latvijā, paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, bākām un pašu spēkratu kolekcijām, skaidro NKMP.

Rīt, 18.septembrī, plkst. 12 Mantojuma dienā Iecavā pie Ģedules tiltiņa, kas pretī kafejnīcai «Upene», būs skatāma brīvdabas ekspozīcija gan ar mūsdienu fotoattēliem, gan vēsturiskām bildēm. Skanēs mūzika, par ko rūpēsies Lauris Valters. Ar Ģedules tiltiņa rekonstrukcijas izaicinājumiem iepazīstinās projekta autors Arvīds Lieckalniņš.

Ar transportu un pārvietošanos saistītajā kultūras mantojumā savijas tehniskā izcilība un radošums, praktiskais labums un estētika, tādēļ šī joma ir saistoša visplašākajam interesentu lokam. Eiropas kultūras mantojuma dienas ir iespēja padarīt pieejamu un atvērtu ar transportu un pārvietošanos saistīto kultūras mantojumu, vienlaikus aktualizējot un mazinot barjeras kultūras mantojuma fiziskajai un emocionālajai pieejamībai, lai daloties un iepazīstot savu dažādību, mēs kļūtu tuvāki.

Dalība Eiropas kultūras mantojuma dienās paver lielisku iespēju kļūt par daļu no kopējās Eiropas kultūras mantojuma popularizēšanas iniciatīvas, objektu īpašniekiem un pārvaldītājiem izcelt savu mantojuma vietu un piesaistīt jaunus interesentus, padarīt atpazīstamāku savu objektu Latvijas un starptautiskajā mērogā, kā arī sniegt iespēju sabiedrībai iepazīt tās kultūras mantojumu, tādējādi kopēji stiprinot izpratni par kultūras mantojumu un tā nozīmību, uzskata NKMP.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas