Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EK gatava risināt Latvijas kūpinājumu lietu

Eiropas Komisija (EK) aicinājusi Latviju iespējami ātri iesniegt datus par benzopirēna saturu gaļas kūpinājumos, informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece.

Šonedēļ ZM informēja EK par problēmām, kas saistītas ar Latvijas gaļas kūpinājumu ražotāju spēju ievērot EK regulas jaunās prasības par benzopirēnu pieļaujamā daudzuma samazinājumu gaļas produktos no pieciem līdz diviem mikrogramiem kilogramā. Jau vēstīts, ka jaunajiem nosacījumiem jāstājas spēkā šī gada 1. septembrī.

EK paudusi gatavību risināt regulas prasību radītās problēmas Latvijas gaļas kūpinātājiem. Lai noskaidrotu regulas jauno prasību negatīvo ietekmi uz Latvijas ražotājiem, kas skars arī patērētājus, EK aicina Latviju pēc iespējas ātrāk iesniegt datus par benzopirēna daudzumu kūpinājumos. Patlaban rit monitorings par dabiskās kūpināšanas metodes atliekvielu veidošanos Latvijai tradicionālajos gaļas produktos.

Latvija EK iesniegs arī datus par tradicionālās kūpināšanas tehnoloģiju īpatnībām un labas ražošanas prakses piemērošanu, informē D. Muceniece. Pēc situācijas apzināšanas EK lems par pārejas posma pagarināšanu prasības piemērošanai par benzopirēna daudzuma samazināšanu vai arī citiem iespējamiem rīcības scenārijiem, piemēram, nacionālo atkāpi, skaidro ZM pārstāve.

Jau ziņots, ka ZM kopā ar vairākām nozares asociācijām kopš janvāra gatavo datus, lai aizstāvētu Latvijas ražotājus un tradicionālo kūpināšanas tehnoloģiju turpmāku izmantošanu gaļas pārstrādē. «Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka mūsu puses gaļas kūpinātājiem, kuru pulkā ir arī tūristu iecienītas mājražotāju saimniecības, plānotais benzopirēna normas samazinājums bija iepriekš nezināma vēsts. Pirms trijiem gadiem, kad jauno regulu saskaņoja EK, tiesības saglabāt esošo dabiskās kūpināšanas vielu daļu savos produktos Briselē panāca Latvijas šprotu ražotāji.

Gaļas pārstrādātājiem palika nezināms, ka jaunā samazinātā norma attieksies arī uz viņu produktiem, tāpēc ražotāji nebija kontrolējuši benzopirēna līmeni kūpinājumos. Tagad analīzes par 90 eiro jāpasūtina pašiem ražotājiem, kas mazākām ražotnēm nav viegli samaksājama summa. Tās sagatavo institūtā «BIOR» 15 dienās pēc paraugu paņemšanas, iepriekš «Bauskas Dzīvi» informēja Codes pagasta saimniece Gunta Čepuka. Kaut arī sākotnēji datus bija paredzēts apkopot līdz janvāra beigām, process vēl turpinās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas