Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekonakts dalībnieki orientējas Dzimtmisas skolas apkārtnē

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā piektdien, 8. novembrī, visu nedēļu ilgušos ekoskolu Rīcības dienas – 7. novembra – pasākumus noslēdza radošās darbnīcas un orientēšanās skolas apkārtnē. Uzdevumus vēl nebijušajai izziņas atrakcijai – ekonaktij – 5. – 9. klašu čaklākajiem zaļās izglītības projektu dalībniekiem bija sagatavojušas pedagoģes Velga Ērgle, Iveta Salgrāve un Māra Slapiņa.

Darbnīcā pie V. Ērgles skolēni veidoja līksmos mošķīšus no PET pudelēm. Floriste Vineta Lamberte ierādīja, kā no parastas stikla burkas ar dažādiem dekoratīviem materiāliem un stieples rokturi darināms praktisks lukturis, kurā var ielikt degošu sveci. M. Slapiņas darbnīcā tapa maskas, katram bērnam izvēloties sev tīkamāko tēlu tālākajai vakara norisei.

I. Salgrāve ar kolēģu atbalstu bija sacerējusi atjautīgas norādes sešām komandām, kurām skolas apkārtnē pēc tumsas iestāšanās bija jāsameklē dažādas norādes un jāizpilda uzdevumi. Kā informēja V. Ērgle, visi dalībnieki saņēma nelielas balvas, novērtējot galveno ieguvumu – zaļā dzīvesveida zināšanu un iemaņu papildinājumu.

Divas Dzimtmisas skolas pārstāves – Elvita Ērgle un Estere Romanovska – pirms ekoskolu Rīcības dienas piedalījās vides vēstnieku forumā Rīgā. Meitenes stāsta, ka guvušas daudz noderīgu zināšanu, kā prezentēt zaļās idejas, kā uzstāties par šo tēmu un runāt ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Viņas atzīst, ka izpratne par ekoloģisku dzīvesveidu valda arī viņu ģimenēs, proti, tur taupa resursus un šķiro atkritumus.

 Elvita un Estere smaida, atbildot uz jautājumu, vai zaļās izglītības programma liek viņām justies kā planētas glābējām, uzsverot – tā noteikti var palīdzēt profesijas izvēlē. Estere jau diezgan droši teic, ka nākotnē studēs vides zinātnes.

Rīcības dienai veltītajā ekoskolas nedēļā Dzimtmisas skolēni un pedagoģes apmeklēja Iecavas novada domi, Ziemeļu bibliotēku un 7. novembrī piedalījās akcijā «Veseli ēduši», gatavojot veselīgu zupu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas