Ekoskolu rīcības nedēļā apgūst taupīgāku resursu izmantošanu

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā aizritējusi Ekoskolu rīcības nedēļa, kuras gaitā apgūta resursu taupīšana klimata pārmaiņu mazināšanai, «Bauskas Dzīvi» informēja direktores vietniece Lolita Krēmere. Skolēni uzzināto un secināto atainojuši plakātos, kas izstādīti Ziemeļu bibliotēkā, saka zaļo projektu koordinatore skolotāja Velga Ērgle.

Skolēni tikās ar iecavnieci Agitu Hauku, sieviešu kluba «Liepas» dibinātāju un Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāju, kura šogad ir viena no Eiropas gada attīstībai labas gribas vēstniekiem. Skolēni bija ļoti iespaidoti ar filmu par Gvatemalas ģimenēm, kas no eiropiešiem ziedojumā saņēmušas vistas un var daudz labāk nodrošināt pārtiku – olas – saviem bērniem.

Dzimtmisas ekoskolas galvenā tēma šogad ir transports, kas rada daudz globālo sasilšanu veicinošu gāzu izmešu. Bērni skaitījuši automašīnas, kas brauc gar skolu un uz šosejas A7. «Jaunieši secināja, ka uz šosejas dominē vieglās automašīnas, kurās brauc viens vai divi cilvēki, reti tajās ir maksimālais braucēju skaits,» stāsta V. Ērgle.

Otrs galvenais rīcības nedēļas uzdevums bija izpētīt gaisa tīrību skolas tuvumā, kam izmantota metode ar ķērpju daudzuma un veida noteikšanu. Daļu laika skolēni veltījuši nokritušo labu sagrābšanai. Tās Dzimtmisā nenonāk ugunskuros, jo tie piesārņo gaisu, bet gan kompostā, un to pavasarī izmanto dobju augsnes uzlabošanai. Trešdien notika Dzimtmisā jau tradicionālās rodaininga jeb meža orientēšnās sacensības, kurās 8. klases komanda – Kaspars Ziemiņš, Rolands Sopko, Jurģis Jurkovskis, Alise Luidmane, Edijs Puks, Sibilla Anna Salgrāve, Uldis Freimanis – ieguva maksimālo 150 punktu skaitu.

Rīcības nedēļas kulminācija bija ceturtdienas pēcpusdiena, kad bērni grupās gatavoja tikai vietējo izejvielu salātus no kāpostiem, burkāniem, bietēm, kartupeļiem, sīpoliem, puraviem u. c. Vecākās klases devās ekskursijā uz Ceļu laboratoriju Rīgā. Ekoskolu programmā piedalās arī Iecavas bērnudārzs «Dartija», vairākas Vecumnieku un Bauskas novada izglītības iestādes.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā pirmdien, 9. novembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas