Eksāmeniem klātienē gatavojas 12. klašu skolēni

No 7. aprīļa visā valsts teritorijā ir atļautas klātienes mācības 12. klašu skolēniem, stingri ievērojot drošības pasākumus un veicot gan pedagogu, gan jauniešu testēšanu.

Mācības varēs organizēt ne vairāk kā divas dienas nedēļā mācību priekšmetos, kuros tiek kārtoti centralizētie eksāmeni, nodrošinot klašu plūsmu nepārklāšanos. Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas daļa skaidro, ka 12. klasēm ir iespēja atgriezties klātienes mācībās arī pēc reģionu principa. To paredzot 1. aprīlī valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos «Epidemioloģiskās drošības pasākumi «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežošanai».

Pieņemtie grozījumi nostiprina reģionālo principu izglītības programmu īstenošanai klātienē, stingri ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus. No 7. aprīļa paplašināts arī to klašu loks, kuras epidemioloģiski drošajās teritorijās var mācīties klātienē. Ja līdz šim drošajās pašvaldībās klātienes mācības varēja īstenot 1. – 4. klasēs, tad tagad šāda iespēja ir arī 5. un 6. klašu skolēniem tajās pašvaldībās, kurās divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 200 (atsevišķos gadījumos – nepārsniedzot 220).
 
Pilsrundāles vidusskolas direktore Antra Žukovska sacīja, ka tehniskie darbinieki seko līdzi, lai visas prasības tiktu ievērotas. «Katra klase atrodas vienā telpā, ievērojot divu metru distanci, starpbrīžos skatāmies, lai skolēni nesatiekas, jo tas nav atļauts. Mums bija ļoti labi atstrādāta attālinātā mācīšanās, klātienē 12. klases skolēni tikai nostiprina attālinātajā vidē iegūtās zināšanas,» sacīja A. Žukovska.
Pilsrundāles vidusskolā 1. – 6. klases un 12. klases audzēkņi skolu apmeklē katru dienu, bet pārējās klases uz skolu klātienē dodas rotācijas kārtībā. «Skolēni ir priecīgi, gandarīti, grib vairāk satikties, bet tas ir liegts. Sekojam, lai tas nenotiktu,» teic Pilsrundāles vidusskolas direktore.

Bauskas 2. vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā 10. – 12. klasēs un informācijas jomā 5. – 12. klasēs Iveta Jabločkina sacīja, ka 12.a un 12.b klasei nākamnedēļ notiks visas mācību stundas, jo Bauskas novads nonācis drošo pašvaldību kategorijā, kā arī paralēli mācību stundām klātienē jau šonedēļ ir arī papildu konsultācijas eksāmenu priekšmetos. «Pēc skolēnu aptaujas rezultātiem var secināt, ka audzēkņi ir vēlējušies atgriezties mācīties klātienē. Bērni vakar nodevuši «Covid-19» siekalu testu, šodien uz mācību stundām skolēni nāk ar testa negatīvo rezultātu. Šonedēļ jaunieši mācās eksāmenu priekšmetus, bet nākamnedēļ 12. klašu skolēniem sāksies gan konsultācijas eksāmenu priekšmetos, gan mācību stundas,» atklāja I. Jabločkina.

«12. klašu skolēni teica, ka viņiem trūkst kontakta ar skolotāju, ko var iegūt klātienē. Lai viss droši varētu noritēt, skolēniem un pedagogiem jānēsā sejas aizsargmaskas, regulāri jāvēdina un jādezinficē telpas, kā arī jābūt ieturētai drošai divu metru distancei. Skolēni atrodas vienā telpā –12.a klase mācās skolas aktu zālē, bet 12.b klase zinības gūst lielākajā mācību kabinetā.» Viņasprāt, attālinātās mācības nekad nedos tādu kvalitāti, ko sniedz mācības klātienē skolā. ««Covid-19» dēļ esam bijuši spiesti mācīties informācijas tehnoloģijas,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja I. Jabločkina.

Bauskas 2. vidusskolas 12.a klases skolniece Elānija Berlinska sacīja, ka pirmā diena klātienē skolā pēc attālinātajām mācībām viņai ļoti patikusi. «Tad, kad dzirdēju par tādu iespēju, sapriecājos. Domāju, ka aci pret aci ar skolotāju ir labāks efekts sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem. Šonedēļ mācāmies eksāmenu priekšmetus – matemātiku, latviešu valodu, angļu un krievu valodu,» saka E. Berlinska.

E. Berslinskas klasesbiedrs Dāvis Rimševics atklāja, ka viņam bijušas grūtības mācīties attālināti, bet klātienē mācīties – tā esot labāka motivācija apgūt mācību priekšmetus un sagatavoties eksāmeniem. «Ir grūti mācīties ar sejas maskām, bet saprotam, ka bez tā nevaram. Esam priecīgi redzēt gan skolotājus, gan klasesbiedrus. Sajūta, kā no jauna aizejot uz skolu. Klātienes mācībās, manuprāt, eksāmeniem sagatavoties var labāk,» pārliecināts ir D. Rimševics.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas