Eksperti sniegs atzinumus par «Anneli» 3

Labklājības ministrijas (LM) izveidota neatkarīgu ekspertu komisija ceturtdien, 4. septembrī, izvērtēs, vai Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) sūdzības par nelikumībām Bauskas rajona bērnunamā patversmē «Annele» ir pamatotas. Komisija, kurā bija Sarkanā Krusta Latvijas organizācijas prezidents Olafs Brūvers, Vidzemes reģionālā krīžu centra un Rīgas Ziemeļu rajona bērnunama speciālisti, pārbaudi bērnunamā «Annele» veica 28. augustā, informē iestādes vadītāja Lilita Seržāne. Sociālā darbiniece Olga Pavloviča atbildējusi uz komisijas dalībnieku jautājumiem. Eksperti apskatījuši visu audzēkņu dzīvojamās un mācību telpas, atpūtas centru, virtuvi, runājās ar bērniem, pedagogiem, darbiniekiem. Eksperti apkopojuši secinājumus un 4. septembrī iepazīstinās ar atzinumu LM Sociālo pakalpojumu pārvaldes (SPP) vadību. Par šo sanāksmi nav informēts ne Bauskas rajona Padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, ne rajona Padomes Attīstības un plānošanas nodaļas galvenā speciāliste sociālajos jautājumos Ina Krūmiņa. Uz sēdi nav aicināta arī iestādes vadītāja Lilita Seržāne.SPP sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Laima Čakste-Ozolniece teic, ka arī pārvaldes speciālisti ir veikuši pārbaudes bērnunamā patversmē «Annele», taču nav konstatējusi tik būtiskus pārkāpumus tā darbībā, lai iestādi izslēgtu no sociālo pakalpojumu sniedzēju saraksta. Bērnu un ģimenes lietu ministrija šo SPP speciālistu atzinumu apšaubījusi, tāpēc galavārds būs jāsaka ekspertiem. Pēc VBTAI speciālistu domām, iestādē «Annele» tiek pārkāptas bērnu tiesības, kā arī netiek sniegta atbilstīga rehabilitācija iestādes iemītniekiem. Pirmās sūdzības saņemtas 2003. gadā, bērnunamā bijušas vairākas pārbaudes, atgādina Ina Krūmiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Protošais

Ir lietas ,ko nemaz nevar vienā pārbaudē konstatēt , piemēram ,kā strādā un vai vispār ar bērniem strādā sociālais pedagogs , psihologs u.c. speciālisti un ,galevnais ,kāda ir viņu darba kvalitāte. Tas ir galvenais un to tik vienkārši nevar pārbaudīt.Bet šīs leitas Annelē vispār ir uz 0 līmeņa.Vēlos ,lai ātrāk tur ieved kārtību , jo var gadīties ,ka kāds bērns ir jāievieto bērnu namā , bet Dievs nedod , to darīt pašlaik - bērns ir neatgriežami pagalam.

pirms 12 gadiem, 2008.09.04 09:37

blee ***ana peedeejaa bij vinji bet tad kad newiena beerna nebij maajaaas es biju bet ar mani neviens nerunaaja un newiena beerna vairaa k iestaadee nebija

pirms 12 gadiem, 2008.09.04 09:00

lilits

Kur tad Muižnieces slavas dziesmas šai iestādes vadītajai?
Un, ak vai, ar saimnieku nav saskaņots, redziet. Vai tiešām Latvijas valstī nav tādas varas, kas šo odžu midzeni varētu
izkvēpināt?

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 22:43

Vietējās ziņas