Elektromobiļos iepazīst Zemgali 13

Latvijā pirmais elektromobiļu maratons «Izbaudi Zemgali nesteidzoties!» sekmīgi noslēdzies Bauskā ceturtdien, 21. maijā. Brauciena galamērķi Bauskas Rātslaukumā ap pulksten diviem pēcpusdienā sasniedza visi desmit automobiļi, kas iepriekšējā dienā bija startējuši Jelgavā.

Biedrības «Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra» projektu vadītāja Signe Vīlipa «Bauskas Dzīvei» atzina, iecere īstenota sekmīgi. Ar mašīnām izbraukts iecerētais maršruts, apskatīti paredzētie objekti.

Braucienā no Jelgavas caur Auci, Tērveti un Eleju uz Bausku ar savu auto «Mazda Rx8» piedalījās jelgavnieks Artis Ziemelis. Pirms kāda laika viņš mašīnai nomainījis benzīna dzinēju pret elektromotoru. Tehniskās iespējas – ātrums, manevrēšana, braukšanas komforts – nav samazinājušās. Taču ir iegūts prāvs finansiālais ietaupījums. Pirms pārbūves 100 kilometru pārvarēšanai vajadzēja šķirties aptuveni no 15 eiro, turpretī tagad tas izmaksā ap trim eiro.

«Šī pasākuma mērķis ir radīt sabiedrībā interesi par elektromobiļiem. Tehnoloģiski ražotāji būtu gatavi piepildīt tirgu īsā laikā. Ir jāmaina cilvēku domāšana, ekoloģiskā, arī ekonomiskā,» pārliecināts A. Ziemelis.

Līdzīgi spriež «Nissan e-NV200» vadītājs Aldis Melkerts: «Komforts, dinamika – viss ir augstā līmenī. Šī mašīna ir apmēram 10 000 eiro dārgāka nekā līdzīgs auto ar degvielas dzinēju, tomēr ilgtermiņā tas atmaksājas.» Ir tikai viena būtiska problēma – automobiļu uzlāde. Pievienojot ierīci pie tradicionālās rozetes, šāda mašīna «barosies» 12 stundas. Izmantojot īpaši jaudīgas uzlādes stacijas, akumulatorus var piepildīt pusstundas laikā.

Iepazīstot spēkratus, pozitīvu viedokli par tiem «Bauskas Dzīvei» pauda Boriss Strausovs no Ozolaines. Arī viņam nebūtu nekas pretī iegādāties šādu auto. Vienīgais iebildums pašlaik ir cena, kā arī uzlādes staciju trūkums. Viņš atgādina, ka savulaik Bauskā bijis iecerēts izbūvēt divas šādas stacijas, taču ideja nav realizējusies.

Maratonā līdz ar citiem devās divi Bauskas pašvaldības elektromobiļi «VW e-up!». Vienu no mašīnām stūrēja pašvaldības speciāliste Guna Purene. «Pirmo reizi braucu ar elektromobili. Izjūtas ir lieliskas, auto brauc klusi, labi to manevrēt. Man nav nekādu iebildumu,» pēc maratona finiša Bauskā atzina G. Purene. Bauskas novada pašvaldības preses sekretāre Ieva Šomina, kas arī piedalījās šajā braucienā, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka ar elektromobili ērti pārvietoties pilsētā. Tā ir klusa, labi manevrējama mašīna. Dodoties tālākos braucienos, rūpīgi jāseko elektroenerģijas patēriņam. Ar auto droši var nobraukt aptuveni 140 kilometrus.

Elektromobiļu maratona mērķis bija popularizēt videi draudzīgu transporta līdzekļu izmantošanu apvienojumā ar nesteidzīgu tūrisma objektu vai kultūras pasākumu baudīšanu. Katrā maratona pieturvietā (Ozolnieku novada Ānē, Jelgavā, Aucē un Bauskā) dalībnieki apskatīja nozīmīgākos tūrisma objektus. Elektromobiļu maratonu «Izbaudi Zemgali nesteidzoties!» organizēja biedrība «Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra» sadarbībā ar Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrību, izmantojot ES līdzfinansējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

24h

24 stundās atbraukt no Jelgavas: tas skan lepni!

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 07:59

koļa

Ar auto droši var nobraukt aptuveni 140 kilometrus.

Nevar gan, droši var 60-70 km. Tādi bija arī pārbraucieni.

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 10:54

koļam

Atbilstoši braucot var nobraukt. Daudz kas atkarīgs no braukšanas stila.

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 12:21

vai ne,somiņa?

ir jau patīkami ar pašvaldības mašīnu pavizināties pa Latviju!

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 13:54

:)

Latvija ir skaista, patīkami jebkurā gadījumā!

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 15:16

mk noteikumi

Ministru kabineta noteikumi Nr.78
Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai" nolikums.
58. Lai nodrošinātu projekta publicitāti, finansējuma saņēmējs:
58.1. pēc projekta īstenošanas izvieto uz elektromobiļa vai publiski pieejamās uzlādes stacijas finanšu instrumenta marķējumu saskaņā ar projekta līgumā noteiktajām prasībām;
58.2. projekta īstenošanas laikā organizē vismaz vienu pasākumu, kurā tas informē sabiedrību par projekta aktivitātēm un rezultātiem, tai skaitā par ietekmi uz klimata pārmaiņām un vidi.
Ir darbi, kuru veikšanai ir nepieciešams pārvietoties ar automašīnu. Nedzīvojam jau vairs akmens laikmetā, bet domāšana, diemžēl, vienam otram ir atbilstoša tam laikmetam.

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 15:22

mk noteikumiem

''58.2. projekta īstenošanas laikā organizē vismaz vienu pasākumu, kurā tas informē sabiedrību par projekta aktivitātēm un rezultātiem, tai skaitā par ietekmi uz klimata pārmaiņām un vidi.''-

atvainojiet, pasākumu var izveidot, bez vizināšanās pa Latviju darba laikā, par sabiedrības līdzekļiem!

pirms 5 gadiem, 2015.05.26 11:33

MK noteikumi speciālistu gaumē

protams, ir ļoti patīkami pavadīt laiku lēnām iepazīstot Latviju, it sevišķi ja par to vēl maksā algu

pirms 5 gadiem, 2015.05.26 12:17

es

tad kapec tik elektro auto , ir ari citas altern4tivas , teiksim udeņradis kur ASV valdibas veči jau sen brauc un veiksmigi

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 15:59

Sliktais

Ak tad tāpēc tādi izbraucieni, ka pašvaldības nevar nobraukt noteiktos kilometrus! Jā, jā-Jevropai jau soda sankcijas padomā!

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 18:03

b

''agrāk, kad ar zirgu brauca, tad arī visur paspēja laikā nokļūt..."

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 20:10

vai ne

Līdzīgi spriež «Nissan e-NV200» vadītājs Aldis Melkerts: «Komforts, dinamika – viss ir augstā līmenī. Šī mašīna ir apmēram 10 000 eiro dārgāka nekā līdzīgs auto ar degvielas dzinēju, tomēr ilgtermiņā tas atmaksājas.»

nekas nav pret elektro auto, pašam tādi ir darba vajadzībām; bet ikdienā kādam jābūt "ilgtermiņam". lai tas atmaksātos,? tik ilgi daži nemaz nenodzīvo :D

pirms 5 gadiem, 2015.05.23 19:31

Vietējās ziņas