Elektromobiļu īpašnieki Bauskā iepazīstina ar saviem spēkratiem

Bauskas Rātslaukumā 23. jūlija rītā piestāja Vācijas elektromobiļu rallija «E-RallyeBaltica 2019» dalībnieki, lai iepazīstinātu interesentus ar elektroauto iespējām un priekšrocībām. Tikšanās laikā varēja aplūkot dažādu marku mašīnas. Visvairāk bija «Tesla» ražojumu, taču netrūka arī «Renault», BMW, «Audi», «Hyundai» markas spēkratu.

Latvijas Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības vadītājs, rallija dalībnieks Arnis Bergs informē: «Bauska ir Latvijas vārti, tāpēc arī izvēlējāmies šo pilsētu.» Šādus braucienus biedrība organizē kopš 2015. gada. A. Bergs, kas stūrē «Audi e-tron», atminas, ka jau 2015. gada maijā piestājuši Bauskas Rātslaukumā, lai iepazīstinātu ar automašīnām.

Rallija dalībnieks atzīst, ka elektroauto ir dārgāki, taču tiem ir ļoti daudz priekšrocību – auto uzlāde ir bezmaksas, ar to var braukt pa sabiedriskā transporta joslu, mašīnai nav ekspluatācijas nodokļa utt.

«Šoreiz maratonā piedalās 23 dalībnieki, katrs vēlas parādīt, ko nozīmē būt elektroauto īpašniekam,» atklāj organizators. Viņš «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka ideja par maratonu radusies, kad A. Bergs kontaktējies ar Vācijas autoklubu «Tesla» par uzlādes punktu uzstādīšanu Latvijā. «Tagad Latvijas teritoriju pilnībā sedz elektroauto uzlādes punkti, tāpēc ir iespējams rīkot šāda mēroga sacensības ar laika kontroli,» teic Arnis Bergs.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs pastāstīja, ka elektroauto uzlādes punkts mūspusē ir pie Bauskas novada domes. Viņš elektromobili stūrē trešo gadu. «Šie auto ir piemēroti pilsētai, pa grants ceļiem nevar braukt, jo baterijas jeb barošanas avots atrodas spēkrata apakšā. Arī Bauskas novads ir iegādājies divas «Volkswagen E-UP» elektromašīnas.

Rallija dalībnieki nakšņoja atpūtas kompleksā «Miķelis» Bauskas novada Gailīšu pagastā un varēja uzlādēt automašīnas divās jaunās uzlādes vietās. «Ierīce ir jaudīga, tur auto iespējams ātri uzlādēt,» informē «Miķeļa» direktors Jānis Strazdiņš. Atpūtas kompleksā uzlādēt mašīnu ikviens braucējs var tad, ja par to informē viesnīcas administratoru.

Ralfs Šrevs no Vācijas atbrauca ar «Renault Zoe ZE40 R110». Viņš iegādājies elektroauto, jo tas ripojot «vieglāk» nekā auto ar iekšdedzes dzinēju, un neesot lēns.

«Šie spēkrati krietni samazina gaisa piesārņojumu, retāk jāapmeklē autoserviss un jāmaina motoreļļa un degviela. Pirkums noteikti atmaksājas, ja brauc garākos ceļojumos,» atklāj šoferis. Viņaprāt, Latvijā ir ļoti labas elektroauto uzlādes stacijas: «Arī Bauskā astoņu stundu laikā varam uzlādēt auto pie mājas rozetes, taču publiskajos uzlādes punktos pietiek ar divām stundām.»

R. Šrevs ar savu auto bez uzlādes var veikt 300 kilometru. Šoferis informē, ka šis nav standarta rallijs, šoreiz noteiktā laikā jābūt konkrētā vietā: «Otrdien piestājām Bauskā, trešdien – Cēsīs, šodien Biķernieku trasē Rīgā,bet rīt esam Jūrmalā.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas