Elektromobiļu uzlādes vietas būvēs arī Iecavā un Grenctālē

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu būvējamās elektrotransportlīdzekļu uzlādes tīkla stacijas būs arī Iecavā un Grenctālē, rāda Satiksmes ministrijas izveidotā projekta karte.

Iecava un Grenctāle būs elektromobiļu tīklu veidojošo posmu pieturas punkti, savukārt Bauskā būs reģionālas nozīmes uzlādes centrs. Nevienas jaunā tīkla stacijas nebūs Rundāles un Vecumnieku novadā.

Jaunā infrastruktūra būs divu līmeņu. Nacionālais tīkls būs pielāgots Eiropas nozīmes jeb TEN-T ceļiem. Tās būs 60 uzlādes stacijas ne vairāk kā 30 km attālumā cita no citas. Otrā līmeņa infrastruktūra būs uz TEN-T savienojošajiem reģionālajiem autoceļiem, kur būvēs 175 uzlādes stacijas, un attālums starp tām būs līdz 50 km. Reģionālajā tīklā paredzēts būvēt vienu uzlādes staciju uz katriem 1000 iedzīvotājiem apdzīvotās vietās, kurās iemītnieku skaits ir virs 5000.

Jau vēstīts, ka Bauskā elektromobiļus izmanto pašvaldība. Iecavā reizumis redzēti dažu uzņēmumu elektromobiļi, bet pašvaldība līdz šim nav pievērsusi uzmanību videi draudzīgām tehnoloģijām.

Rundāles novada iedzīvotājiem tuvākās uzpildes stacijas būtu Bauskā, kā arī Jelgavā, kur plānots viens no nacionālajiem centriem, kā arī uz robežas ar Lietuvu – pie Šauļu šosejas. Savukārt Vecumnieku novada cilvēkiem līdz ar Iecavu un Bausku tuvākās būs uzlādes stacijas Ogrē, Aizkrauklē, kā arī pie Ķekavas apļa A7 un Rīgas apvedceļa krustojumā.

Jau ziņots, ka kopumā visā Latvijā izbūvēs 235 uzlādes stacijas. Šim mērķim kopumā paredzēti 8,34 miljoni eiro, no tiem 7,09 miljoni eiro no ERAF un 1,25 miljoni eiro – no valsts budžeta. Projekta mērķis ir atbalstīt videi draudzīgu transportlīdzekļu izmantošanu, mazināt piesārņojumu un fosilās degvielas izmantošanu.

Nacionālā līmeņa posmu paredzēts īstenot līdz 2020. gada beigām, savukārt otrā līmeņa infrastruktūru – līdz 2022. gada 31. augustam. Līdz šim Latvijā izbūvētas 11 uzlādes stacijas, no tām sešas atrodas Rīgā, pa vienai Siguldā, Gulbenē, Tērvetē un Talsu novadā.

Līdz 2014. gada 31. decembrim Latvijā bija reģistrēti 194 elektrotransportlīdzekļu lietotāji. Plānots, ka, attīstot uzlādes staciju tīklu, šo transportlīdzekļu lietotāju skaits varētu palielināties līdz aptuveni 747 lietotājiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas