Elektroniskās sistēmas traucējumu dēļ EP vēlēšanās ceturtdien nevar nobalsot daļa vēlētāju

Elektroniskās sistēmas darbības traucējumu dēļ šodien, 23.maijā, Latvijā nav iespējams nobalsot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās tiem pilsoņiem, kas ieradušies balsot iecirkņos, kuros viņi nav reģistrēti, apstiprina Centrālā vēlēšanu komisija, kā arī mūspuses novadu vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji.

Gan Bauskas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Gailis, gan Rundāles novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Brūvele, Vecumnieku novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Māris Plēsnieks portālam apstiprināja, ka trešdien iepriekšējā balsošanā elektroniskā sistēma tiešsaistē darbojusies, toties ceturtdien ir problēmas, tā „uzkārusies”.

No CVK saņemta vēstule, lai vēlētājiem, kas nāk iepriekš balsot uz iecirkņiem, kuros nav reģistrēti, lūdz apmeklēt iecirkni piektdien vai doties uz iecirkņiem, kas viņiem norādīti. Nav nekādu problēmu iepriekšējā balsošanā tiem pilsoņiem, kuri nāk vēlēt iecirkņos, kuros viņi iekļauti sarakstos.

Kā zināms, šī elektroniskā sistēma tika „palaista” tikai pagājušajā nedēļā, nepaspējot iziet testa režīmu, jo līdzekļi tās izstrādei tika atvēlēti vien aprīlī.

Trešdien, pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, Bauskas novadā novēlējuši 279 balsstiesīgie, kā skaidro vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, šī aktivitāte ir lielāka nekā 2014.gadā. Iecavas novadā trešdien nobalsojuši 95, Rundāles novadā – 36 un Vecumnieku novadā – 70, informē CVK.

Kopumā 2019.gada EP vēlēšanām Latvijā reģistrēti 1 411 955 balsstiesīgie. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī piektdien, 24. maijā, no plkst. 10 līdz 16. Savukārt vēlēšanu pamatdiena ir sestdiena.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas