Eļļas ražotāja «Iecavnieks & Co» apgrozījums pērn pieauga par 62,4%

Eļļas ražotājs "Iecavnieks & Co" pagājušajā gadā strādāja ar 3,995 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 62,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 12,1% - līdz 11 748 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka kompānija ir finansiāli stabila un spēj segt savus kārtējos maksājumus.

Kompānijas vadība norāda, ka "Iecavnieks & Co" lauksaimniecībā apsaimnieko vairāk nekā 520 hektārus zemes. 2018.gadā kompānija saņēma valsts atbalstu par apstrādātājām lauksaimniecības zemes platībām un akcīzes nodokļa atlaidi par dīzeļdegvielas izmantošanu.

Pēc "Iecavnieks & Co" vadības vēstītā, kompānija arī nākamajos gados turpinās darboties un attīstīt līdzšinējās pamatnozares - lauksaimniecību, graudu un rapšu pirmapstrādi, eļļas augu pārstrādi, kā arī ieviesīs jaunus lauksaimniecības kultūras audzēšanas un pārstrādes procesus. "Jaunas kultūras ieviešana ir veiksmīgs risinājums uzņēmuma saimnieciskās darbības attīstībai, jo pārstrādes procesā tiek iegūti produkti ar pievienoto vērtību. Vēl viena būtiska pozitīva ietekme, gadījumā, ja nav pieejams pietiekošs rapšu sēklu apjoms, jaunās kultūras ieviešana spēj aizstāt un nodrošināt uzņēmuma jaudas, saglabājot apgrozījumu un peļņu," teikts kompānijas vadības ziņojumā.

Tāpat kompānijas vadība informē, ka uzņēmumā norit graudu pirmapstrādes tehnoloģisko iekārtu rekonstrukcija, kas uzņēmuma nodrošinās iespēju palielināt jaudas graudu pieņemšanas procesā un nodrošināt apgrozījuma pieaugumu.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Iecavnieks & Co" strādāja ar 2,459 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,6 reizes - līdz 13 368 eiro.

"Iecavnieks & Co" ir reģistrēts 2011.gada jūnijā, un tā pamatkapitāls ir 302 845 eiro. Uzņēmums nodarbojas ar pašu izaudzēto un iepirkto krājumu tirdzniecību, pārstrādi un saražoto preču realizāciju. Kompānija ražo rapšu, linu un kaņepju auksti spiestas eļļas, kā arī citus šo izejvielu produktus. Kompānija sniedz arī graudu un rapšu pirmapstrādes un uzglabāšanas pakalpojumus, kur ietilpst rapšu un graudu pieņemšana, tīrīšana, kaltēšana, kā arī lauksaimniecības produkcijas uzglabāšana.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas