Eļļas ražotāja «Iecavnieks & Co» apgrozījums pērn pieauga par 67,4%

Eļļas ražotājs SIA "Iecavnieks & Co" pagājušajā gadā strādāja ar 5,322 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 67,4% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 10,1% - līdz 344 000 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

"Iecavnieks & Co" pērn no lauksaimniecības guva ieņēmumus 798 238 eiro apmērā, kas ir par 12,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt no pārējās pamatdarbības, tostarp eļļas un tauku ražošanas, neapstrādātas tabakas un lopbarības vairumtirdzniecības, kā arī mazumtirdzniecības nespecializētajos veikalos, kompānija guva ieņēmumus 4,523 miljonu eiro apmērā, kas ir kāpums par 83%.

Apgrozījuma pieaugumu kompānijas pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja ar pieaugošo pieprasījumu pēc "Iecavnieks & Co" ražotās rapšu eļļas un labvēlīgo situāciju izejvielu iepirkumiem tirgū.

Līdztekus kompānijā norādīja, ka pērn tika īstenots projekts, kurā esošo izejvielu pārpalikumi pārstrādāti lopbarības produktos. Jaunā produkta ražošanā tiek izmantotas pašu audzētās izejvielas - rapsis un lauku pupas, kuras ekstrudējot, iegūst barības maisījumu, kas spēj aizvietot sojas spraukumus.

Vienlaikus kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka peļņas neproporcionālais pieaugums saistīts ar "Industra Bank" lēmumu samazināt kredītlīnijas summu uz pusi, par to savlaicīgi nebrīdinot. Tādējādi "Iecavnieks & Co" nācās iegādāties izejvielas un produktus, tostarp kviešus un rapsi, par augstāku cenu un ne paredzētajos termiņos. Tāpat kompānijas peļņu pērn ietekmējis pieprasījuma kritums mazumtirdzniecībā.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pērn "Iecavnieks & Co" apsaimniekoja vairāk nekā 520 hektāru zemes. Turklāt kompānija saņēma valsts atbalstu par apstrādātajām lauksaimniecības platībām un akcīzes nodokļa atlaidi par dīzeļdegvielu.

Tāpat pērn turpinājās tiesvedība ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) auditu 2016.gadā. Pērnā gada decembrī kompānija uzvarēja pirmās instances tiesā, taču "Iecavnieks & Co" paredz, ka turpmākā tiesvedība varētu noslēgties 2021.gada beigās.

2019.gadā "Iecavnieks & Co" strādāja ar 3,179 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārtīgi - līdz 312 320 eiro.

Kompānija "Iecavnieks & Co" reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 302 845 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Dainis Lagzdiņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas