EM atcēlusi «Lielmežotnes» tiesības pārdot elektroenerģiju OIK ietvaros; prasa atmaksāt 1,6 miljonus eiro 24

Ekonomikas ministrija (EM) atcēlusi SIA "Lielmežotne" tiesības pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, prasot atmaksāt visu atbalsta summu, aģentūru LETA informēja ministrijā. 


Pamatojoties uz to, ka koģenerācijas elektrostacijas obligātā iepirkuma ietvaros pārdotās elektroenerģijas apmērs ir vienāds ar saražotās elektroenerģijas apmēru, EM atcēlusi tiesības "Lielmežotnei" pārdot koģenerācijas elektrostacijā "Mežotnes selekcija", Mežotnes pagastā, Bauskas novadā, saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.


Tāpat kompānijai noteikts pienākums mēneša laikā atmaksāt AS "Enerģijas publiskais tirgotājs" visu atbalstu, kas pārsniedz tirgus cenu, par elektroenerģijas pārdošanu obligātā iepirkuma ietvaros, ko "Enerģijas publiskais tirgotājs" izmaksāja "Lielmežotnei" visā periodā kopš 2018.gada 8.augusta (ieskaitot), kas kopumā veido 1,6 miljonus eiro.


2012.gada 20.septembrī EM nolēma piešķirt "Lielmežotnei" tiesības pārdot koģenerācijas elektrostacijā "Mežotnes selekcija" saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, nosakot elektroenerģijas iepirkuma apmēru gadā līdz 8000 megavatstundām (MWh), ar nosacījumu, ka "Lielmežotne" nodrošina koģenerācijas elektrostacijas kā atsevišķas koģenerācijas elektrostacijas "Mežotnes selekcija" atbilstību Ministru kabineta 2009.gada 10.marta noteikumiem par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā" noteiktajai koģenerācijas elektrostacijas definīcijai. 


Lēmumā bija noteikts, ka "Lielmežotnei" jāsāk elektroenerģijas ražošana koģenerācijā līdz 2017.gada 29.augustam.
Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu nosacījumam publiskais tirgotājs iepērk no koģenerācijas stacijas tikai koģenerācijā saražotās elektroenerģijas pārpalikumu, kas atlicis pēc elektroenerģijas izlietošanas koģenerācijas elektrostacijas darbības nodrošināšanai. 
Ja EM, izvērtējot koģenerācijas elektrostacijas gada pārskatu, konstatē, ka koģenerācijas elektrostacijas obligātā iepirkuma ietvaros pārdotās elektroenerģijas apmērs ir vienāds ar saražotās elektroenerģijas apmēru, nosūta komersantam brīdinājumu par koģenerācijas elektrostacijas neatbilstību un iespēju zaudēt tiesības pārdot koģenerācijā ražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.


"Lielmežotne" 2018.gada 8.aprīlī EM iesniedza koģenerācijas stacijas "Mežotnes selekcija" gada pārskatu par 2017.gadu. EM konstatēja, ka koģenerācijas elektrostacijas obligātā iepirkuma ietvaros pārdotās elektroenerģijas apmērs ir vienāds ar saražotās elektroenerģijas apmēru - saražotā elektroenerģija netiek izmantota elektrostacijas uzturēšanai jeb pašpatēriņam. 
Līdz ar to ministrija izteica brīdinājumu komersantam par koģenerācijas elektrostacijas neatbilstību un iespēju zaudēt tiesības pārdot koģenerācijā ražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, un uzdeva triju mēnešu laikā pēc brīdinājuma saņemšanas nodrošināt, ka publiskajam tirgotājam tiek pārdota koģenerācijas elektrostacijā saražotā elektroenerģija pēc tās izlietošanas koģenerācijas elektrostacijas vajadzībām, un iesniegt pārskatu, kas apliecina koģenerācijas elektrostacijas atbilstību attiecīgajam kritērijam visā triju mēnešu periodā. 


Izvērtējot gan "Lielmežotnes" iesniegto pārskatu, gan AS "Sadales tīkls" uzskaites datus par saņemto un nodoto elektroenerģiju, EM konstatēja, ka atbilstība kritērijiem nav izpildīta visā trīs mēnešu periodā.


Līdz ar to EM atcēlusi tiesības "Lielmežotnei" pārdot koģenerācijas elektrostacijā "Mežotnes selekcija", Mežotnes pagastā, Bauskas novadā, saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, kā arī noteikusi pienākumu "Lielmežotnei" mēneša laikā atmaksāt "Enerģijas publiskajam tirgotājam" visu atbalstu, kas pārsniedz tirgus cenu, par elektroenerģijas pārdošanu obligātā iepirkuma ietvaros, ko "Enerģijas publiskais tirgotājs" izmaksāja "Lielmežotnei" visā periodā kopš 2018.gada 8.augusta (ieskaitot).
"Lielmežotne" 2018.gadā strādāja ar 4,108 miljonu eiro apgrozījumu un guva 503 085 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. 
"Lielmežotne" dibināta 1996.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 46 860 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Edgars Cielavs (75%), Mārtiņš Puriņš (11,36%), Vitolds Tūls (3,03%), Andrejs Pukovs (2,27%), Vita Jegorova (2,27%) un vēl četri dalībnieki. 

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Gip hip ura!

novada lauksaimnieks – SIA «a», SIA «bs», SIA «c», z/s «d», SIA «Lielmežotne». ar to arī apsveicam!!!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 16:03

Aija

Balva nominācijā „ Novada izaugsme 2017” - SIA "Baltic Dairy Board", Kaspars un Ilona Kazāki. Aizgāja pa skuju taku. Kā būs ar šīgada nominantu?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 16:09

Hruščova mantinieki

un kur tagad liks tos tūkstošus tonnu "ieskābušās kukurūzas"?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 16:16

Olala

Vai tie tie paši afēristi no Lielmežotnes "muižas"? Augstākās raudzes afēristi, kuri savus grēka darbus slēpj zem "kultūras tusiņiem" savā "muižā" , veiksmīgi saorganizējot ES naudas izšeftēšanu ar LR neveiksmīgajiem likumiem un veiksmīgajiem juristiem

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 16:57

Jepzdilovs natūrais

Vieni Zagļi un Afēristi!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 17:51

tudors

Gan jau ka noēdīs ekonomikas ministru, gan jau ka arī pārējos, kas stājas pret izlaupīšanu. To vakardien Kārtības rullī varēja saprast, kad daudzi runātāji cildināja iepriekšējo gadu valdības un saimes, noniecinot šodienas. Pats galvenais tas, ka raidījuma vadītājs, kurš parasti vispār runā atklāti, tieši un patiesi, nepieminēja to, ka gadiem ilgā aplaupīšana ar OIK-u, tiek tomēr tieši šodien bremzēta, ka tieši tagad neļauj bankas izzagt un izzadzējiem izmaksāt kompensācijas par to, ka izzagšana ir apturēta u.t.t.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 20:53

Vou

Spaisu vajag mazāk pīpēt, moška tad neliksies, ka ķirzakcilvēki ir pie varas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 13:45

Kāds sakars

Kādi afēristi, kāda Lielmežotnes muiža?! Tādas vispār nav. Es gan īsti nesaprotu, kas tur slikts, ja no lopkopības atlikumiem un kukurūzas var ražot siltumu. No vienas puses visi brēc pret fosilajiem kurināmajiem, no otras - alternatīvu grauj. Pilnīgs murgs!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.30 21:07

sakars tāds

ka "kukurūzas elektrība" ir vismaz 3 reizes dārgāka par biržā nopērkamo un, lai īstenotu šo afēru tiek izmantoti gan ES līdzmaksājumi, gan samazinātā akcīze degvielai, gan visu patērētāju obligātais maksājums OIK ietvaros. Par noplicinātajiem laukiem un rudeņos, jau izmirkušo ceļu piebeigšanu ar smagsvara transportu kukurūzas masu vedot, šoreiz nerunāsim..

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 10:13

Nē nu

Joks jau tāds, ka viss jau būtu ok, ja šitie āksti būtu noņēmuši nost pašpatēriņu un atbalstu prasījuši par to enerģijas apjomu, kas tiek pārdots OI ietvaros.
"Iekrist" tik muļķīga iemesla dēļ vien parāda cik prātiņa ir tiem īpašniekiem.

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 13:08

Ļetvis

SIA Lielmežotne :   75% Edgars Cielavs, 11,36% Mārtiņš Puriņš. Un kuram pieder atlikušie 14%?
Par to info nav. Bet tur tas sāls.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 06:57

Na

Vitolds Tūls (3,03%), Andrejs Pukovs (2,27%), Vita Jegorova (2,27%) un vēl četri dalībnieki.

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 13:46

mazliet vēstures

Kā ziņots, aizdomās par Dreijeres slepkavību aizturētais Rāzna bija sasaucis "Lielmežotnes" īpašnieku sapulci, kurā bija plānots runāt par izmaiņām uzņēmuma kapitāldaļu sadalījumā pēc privatizācijas, kas, pēc Rāznas domām, notikušas nelikumīgi. Pēc sapulces, kurā notikusi asa vārdu pārmaiņa, Dreijere administratīvajā ēkā atrasta mirusi. Par notikušo ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 118.panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos. Saskaņā ar aģentūras LETA arhīva datiem, Rāzna tika ievēlēts 6.Saeimā no Demokrātiskās partijas "Saimnieks" saraksta. Viņš bijis arī Centrālās zemes komisijas priekšsēdētājs.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 09:22

Ārprāts

Laucinieki ir slepkavas ?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 17:08

Dūdars

Skaidrāks par skaidru, ka mēģinās noēst šo varu un valdību un ne tikai tāpēc, ka tā stāv ceļā OIK-am un neļauj tik šausmīgi rupji, ciniski apzagt elektrības lietotājus, ka tā grib reāli sakārtot izjauktos rajonus un līdz ar šo neļauj izlaupīt ar šiem neskaitāmajiem nevajadzīgajiem novadu amatu aizpildītājiem, izmaksājot mežonīgās algas, ka sāk apturēt kaut kāda čurka organizēto un vadīto cigarešu tirgu Centrāltirgū, ko 30 gadu garumā reāli iepriekšējie nemaz necentās darīt u.t.t. u.tml.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.31 14:11

Dumdums ne Dūdars

Un kā tad elektrības lietotāji tiek rupji apzagti? Pirms tam bija subsīdētās enerģijas nodoklis ar pilnīgi tādu pašu mērķi, to visi maksāja. Neatceros gan vai tas paradījās gala lietotāju rēķinos vai nē, bet maksāja visi :)
Protams, OIK ir absolūti pavirši izveidots un licences izdalītas nahaļavu, bet tu aplami maldies, ja domā, ka šis atbalsts "zaļajiem" kaut kur pazudīs.

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 13:44

tam, kurš Dumdums

tātad, tu uzskati, ka visi tie maldās, kuri domā, ka laiks no skatuves pazust tādām partijām, kas dibinātas valsts izzagšanai, ka tomēr jāpanāk taisnīgu tiesu tiem, kurus tiesā jau otro gadu desmitu, jeb tev ir konkrēta informācija, ka tie noziedznieki, kas jau daļēji vai pilnīgi zaudējuši varu, atgriezīsies?

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 16:58

Dīdrihs

Es uzskatu, ka tu dzīvo kaut kādā paralēlā iedomu pasaulē. Kā teica Orvels - Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, bet daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki par citiem.
Bet ok, es "uzķeršos" uz tava āķa - kuras tad ir tās izzagšanas partijas? Kā tu pamatosi, ka tās ir dibinātas valsts izzagšanai? Tas, ka kādā vai vairākās no tām ir cilvēki ar negodprātīgām interesēm nekādi nepadara visu partiju sliktu.
Otrkārt - kas mainīsies, kad šis partijas pazudīs? Kāpēc tu domā, ka "jaunajās" partijās nebūs cilvēki, ar negodprātīgām interesēm vai tādi cilvēki, kas šādus pārstāv pietuvināti vai attālināti?
Treškārt - cilvēku, kam ir resursi un kontakti nenotiesās nevienā valstī. Šobrīd, ja runa ir par konkrēto batju, tad vairs jau jēgas nav, tur jau vecums klāt, ko vairs piesieties pensionāram.
Un nē, šaubos, ka tie atgriezīsies, jo tomēr paaudzes jau ir nomainījušās, tagad jāgaida jaunus.

Es saprotu tavu sašutumu, jo tev kā jau kārtīgam latvju zellim gan jau skauž, ka tu neesi viņu vietā, bet tas nenozīmē, ka visi ir noziedzinieki. Tev bija un vēl ir visas iespējas kļūt par tādu pašu "noziedzinieku", bet izskatās, ka trūkst saikne ar reālo pasauli, lai saprastu kā to paveikt.

Minējums - gan jau balsoji par KPV, ne?

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.03 09:22

tātad

viss tavs palags, lai nonāktu pie secinājuma, ka zaga un zags, tikai vajag zināt kam pielieties, kurš vai kas noziedzīgu darbību veikšanai izmantos resursus un kontaktus , ar ko? Tad jau par nomainoties paaudzēm nekas nesanāks ar to godīgo naudas pelnīšanu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.03 15:57

-> tātad

Nē, ja tu vēlies būt viens no tiem "sliktajiem", tad jā, tad vajag tikai īstos kontaktus un zinātību konkrētajā lauciņā. Bet tas jau nenozīmē, ka obligāti ir jābūt "sliktajam".
Par zagšanu - tas mums diemžēl mantojumā no austrumu kaimiņu valdīšanas laika (kaut gan notiek tas visur tāpatās, mums tikai nekaunīgāk) un diemžēl var darīt ko grib, var mainīties paaudzes, var esošos kaut vai izšaut, tāpat agrāk vai vēlāk, tas notiks atkal. Tā ir būvēta mūsu sabiedrība un tādas pamatvērtības mūsos jau ir ieliktas no bērna kājas ar visu to, ko mēs redzam un dzirdam.
Ja runājam konkrēti par 100 galvām, tad nu tur jau bēda nav jāmeklē, redzam tomēr, ka vairākums ir par palīdzēšanu tautai, tas, ka nesanāk, tas jau ir ievēlēto nekompetences rezultāts, kā arī sekas tam, ka mums kā jau kārtīgā demokrātijā, valdība nemaz nav augstākā vara, jo to vienmēr kontrolē vai iespaido kāds augstākstāvošs. No tā nekur neaizmuksi.

Nekur es neteicu, ka naudu nevar nopelnīt godīgi. To, protams, var, tas pat nav tik sarežģīti kā varētu likties, tikai vajag diemžēl pamatzināšanās dažos jautājumos (kas vairumam gribētāju tomēr nav), vai pat var iztikt bez tām, ja ideja ir fenomenāla. Viss ir katra paša rokās un bļaut, ka viss ir slikti, man neviens nepalīdz ir tikai pierādījums, ka pats nevari neko paveikt. Tas vispārīgi domāts, nevis uz kādu konkrētu personu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.06 11:54

P

Prasīt var,bet viņi pasūtīs(cenzēju). Ko tad?

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 11:53

N

Kā ko? Aizsūtīs uz tiesu un pēc brīža tiesa liks atmaksāt. Jo ir, ja nemaldos, pat vairākās vietās ar OIK saistītajos likumos un MK noteikumos atrunāts, ka OI ietvaros tiek pārdota saražotā enerģija mīnuss pašpatēriņš. Turklāt brīdinājumu bija saņēmuši, te bez variantiem, nav pat jēgas neko pārsūdzēt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 13:39

P

Vislētākais,dabīgākais enerģijas avots- savākt vienkopus visas pasaules klusos un skaļos purkškus(pirdienus)-šausmīgs spēks!

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 12:01

Vietējās ziņas