«Ēnas» šodien pārklāj Latviju 2

Tūkstošiem skolēnu šodien, 11. februārī, dosies «ēnot» dažādu uzņēmumu un pašvaldības iestāžu speciālistus, lai gūtu priekšstatu par savu iespējamo nākotnes profesiju.

Ēnu dienas oficiālo pasākumu ar «ēnu» vakancēm un piedāvājumiem organizē praktiskās biznesa izglītības biedrība «Junior Achievement – Young Enterprise Latvija». Biedrības programmas pasākumos mūsu novados ir iesaistītas Iecavas un Īslīces vidusskola un Bauskas Valsts ģimnāzija.

Īslīces vidusskolas ekonomikas skolotāja Rita Straumīte pastāstīja, ka gan vidusskolas, gan 7. un 8. klašu skolēni pārsvarā izvēlējušies «ēnot» vienkāršā darba darītājus, lai arī izraudzīti arī vairāki vadītāji. Skolēni «ēnos» tādas profesijas kā šoferis, robežsargs, agronoms, logopēds, skolas direktore, veterinārārsts, juriste, bērnudārza audzinātāja, friziere, medmāsa, ķīmijas laborante un citas. «Skolēnu izvēle ir tikai apsveicama,» teic R. Straumīte, uzsverot, ka bērniem šādos pasākumos jācenšas pēc iespējas vairāk uzzināt par profesiju ikdienu, kas palīdzētu izdarīt nākotnes izvēli.

Iecavas vidusskolas audzēkņi pievērsuši lielāku uzmanību vadošām profesijām, tai skaitā arī valsts mērogā. Skolēni apmeklēs Ārlietu, Iekšlietu un Tieslietu ministriju. Plānots «ēnot» tādas profesijas kā sociālais darbinieks, interjera dizainers, zvērināts notārs, programmētājs, Valdorfa skolas pedagogs, ārsts, mehāniķis, grāmatvede, dažādu iestāžu pedagogi un speciālisti.

Liels skaits skolēnu atsaucies uz piedāvātajām Bauskas novada domes speciālistu vakancēm. Sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina informēja, ka visi «ēnotāji» sākumā pulcēsies kopējai sarunai un tad dosies pie atsevišķiem speciālistiem. Šoreiz lielākā uzmanība tikusi atsevišķu nozaru speciālistiem – informācijas tehnoloģiju, arhitektūras un tūrisma specialitātēm.

«Junior Achievement – Young Enterprise Latvija» atgādina, ka ēnotājiem ir iespējas piedalīties trīs – foto, video un stāstu – konkursos un izcīnīt vērtīgas balvas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

eee naharena

mazliet bailīgi ārā iet jau nah ka ēna sekos nah

pirms 5 gadiem, 2015.02.11 14:13

Ziedonis .

piekrītu šim komentāram ,kā no mutes zobus izvilka !

pirms 5 gadiem, 2015.02.11 14:14

Vietējās ziņas