Ēnu dienā Bauskā «aiztur noziedzniekus» 2

Trešdien, 12. februārī, notika Ēnu diena. Tajā kā allaž iesaistījās arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknis. Šoreiz bija sagatavots kas īpašs.

Tā kā ar Rīgas 1. brigādes Zemessardzes 53. Bauskas kājnieku bataljonu mūsu policistiem ir ļoti laba sadarbība, «ēnotājiem» rūpīgi sagatavots paraugdemonstrējums. Iespējams, tādēļ bija ieradies kupls pulks jauniešu – 40. Tie bija Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas 2. vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Iecavas vidusskolas, Griķu pamatskolas, Vecumnieku vidusskolas, Misas vidusskolas un Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas audzēkņi.

«Vakar vēl bija pieteikušies 20, šodien jau 40, tādu aktivitāti nebijām gaidījuši,» sacīja Egīls Gailis, Kārtības policijas nodaļas priekšnieks. Viņš kopā ar Ilvu Buku, Kārtības policijas nodaļas vecāko inspektori, rūpējās par to, lai viss ritētu pēc plāna.

Vispirms skolēni un policisti pulcējās iecirkņa zālē, lai pārrunātu Ēnu dienas ieceres, tad devās laukā, lai vērotu «noziedznieku» aizturēšanu. Laikapstākļi tuvi «skarbajai ikdienai», jokoja likumsargi, izejot lietū. Tas, protams, nebiedēja paraugdemonstrējumā iesaistītos desmit policistus, 14 zemessargus un četrus profesionālā dienesta karavīrus.  Ikdienas darbā līdzīgi gadījumi, bet bez Zemessardzes iesaistes, notiekot aptuveni 2 – 3 reizes gadā, atklāja E. Gailis.

Stāsts bija šāds: ir noticis noziegums, likumpārkāpēji bēg, automašīna atrodas meklēšanā. Tā tiek «iedzīta» strupceļā, lai mazāk iespēju manevrēt, un ielenkta. Atskan šāvieni, straujas un saskaņotas zemessargu un policistu darbības, līdz trīs noziedznieki ir aizturēti un tiek pārmeklēti. Palīgā nāk arī narkotiku un ieroču «eksperte» četrkājainā Kerija, un – tiek izņemti gan ieroči, gan narkotiskās vielas. Pēc sirēnu un šāvienu skaņām visi atgriežas zālē, lai uzzinātu, kas notiks tālāk. Nu jāņem pirkstu nospiedumi un DNS paraugi.

Olga Kuzmiča, Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore, kopā ar Unu Jermakovu, Kriminālpolicijas nodaļas inspektori, demonstrēja, kā tas notiek. Jaunieši varēja skatīt, kā darbojas ar daktiloskopisko pulveri un papīru. Bija nepieciešami arī DNS paraugi, to ņemšana izraisīja lielu interesi, jo mazāk redzēta.

Jauniešiem seržants Lauris Šūba stāstīja par iestāšanos Zemessardzē, bija iespēja apskatīt un paturēt rokās aprīkojumu. Skolēni lika plecos zemessarga individuālo ekipējumu, cilāja ieročus.

Pēc tam vidēji pa trim jauniešiem pie diviem policistiem devās izzināt jau konkrētu nodaļu inspektoru darbu. «Ļoti piesātināta diena!» secina Kārtības policijas nodaļas priekšnieks E. Gailis. Daudzi jaunieši turpinājuši «ēnot» ilgāk un nav gājuši prom, jo bija radusies liela interese.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas