EP deputāti ar skolēniem apspriedīs demokrātiju Latvijā un Eiropā; ar tēmu iepazīsies arī Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi 1

Pielāgojoties «Covid-19» pandēmijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu programmas Atklātās stundas šajā mācību gadā turpinās attālināti, un aprīlī EP deputāti neklātienē tiksies ar skolēniem no dažādām vietām Latvijā.

Kā «Bauskas Dzīvi» informēja EP preses sekretārs Jānis Krastiņš, atklātajās stundās vidusskolēni ar EP deputātiem un Vēstnieku skolas programmas ekspertiem, politoloģi Žanetu Ozoliņu apspriedīs ar Eiropas Savienības (ES) politiku saistītus jautājumus, šajā mācību gadā īpašu uzmanību pievēršot parlamentārās demokrātijas darbam kā Latvijas, tā visā ES līmenī. Atklātās stundas organizē pašas programmā iesaistītās skolas, un tās arī izvēlas uzaicināmos deputātus.

«EP misija ir Eiropas parlamentārā demokrātija, tāpēc mēs palīdzam jauniešiem apzināties savu pilsoņa spēku jeb parlamentārās demokrātijas spēku Latvijā un Eiropā. To darījām lekciju ciklā ar Latvijas amatpersonām un turpinām Vēstnieku skolu programmas skolēnu diskusijās ar EP deputātiem,» skaidro EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Atklātā stunda notikusi 9. aprīlī Salaspils 1. vidusskolas audzēkņiem, kur EP deputāts Roberts Zīle (NA) stāstīja par līdzdalību un demokrātiju, savukārt 13. aprīlī  EP deputāts iepazīstināja Pumpuru vidusskolas audzēkņus ar demokrātiskajām vērtībām Eiropā un Latvijā.

14. aprīlī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi dzirdēja Ž. Ozoliņas priekšlasījumu par ES, savukārt 15. aprīlī EP deputāts Nils Ušakovs (S) iepazīstinās Kārsavas vidusskolas audzēkņus ar ES darbu.

Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) audzēkņi 29. aprīlī plkst. 15 varēs iepazīties ar tēmu, cik demokrātiska ir Latvija un kā mērīt demokrātiju EP, deputāta Ivara Ijaba (AP) priekšlasījumā.

«EP Vēstnieku skolas» ir ES mēroga programma un tiek īstenota visās 27 dalībvalstīs, Latvijā tā darbojas piekto gadu, iesaistot vairāk nekā 75 skolas, to vidū arī BVĢ. EP Vēstnieku skolu skolotāji un skolēni brīvprātīgi izglīto un iesaista līdzaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti. Viesojoties skolās vai uzrunājot skolēnus tiešsaistē, programmā aktīvi iesaistās arī no Latvijas ievēlētie EP deputāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Priekulis

EU deputāts Ījabs ir ēbrejs. Latvijas ēbrejs.Latvijas patriots.

pirms mēneša, 2021.04.15 10:21

Vietējās ziņas