EP vēlēšanās Iecavas novadā visvairāk plusu saņēmis Dombrovskis

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Iecavas novadā visvairāk balsu –664–  saņēmusi «Jaunā Vienotība», kurai ar 458 balsīm seko  Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK», bet trešajā vietā ar 335 balsīm ierindojusies Apvienība «Attīstībai/Par!», liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publicētie provizoriskie EP vēlēšanu rezultāti.

Iecavas novada vēlēšanu iecirknī nobalsoja 2089 (33,91%) vēlētāji no 6161 balsstiesīgajiem novada iedzīvotājiem, un šis aktivitātes rādītājs ir līdzīgs kā valstī kopumā (33,51%). Aktivitāte bijusi augstāka kā iepriekšējās EP vēlēšanās, kad savas balsis par partiju sarakstiem atdeva 1899 Iecavas novada vēlētāji.

Iecavas novadā visvairāk plusu saņēmis «Jaunās Vienotības» līderis Valdis Dombrovskis, bet visvairāk svītrojumu – viņa partijas biedrs Kārlis Šadurskis.

445 iecavnieki vēlēšanu biļetenā Dombrovskim pievilka plusus, bet 22 viņu svītroja. Savukārt Šadurski svītroja 143 vēlētāji, bet plusus lika 55 pilsoņi. Sandrai Kalnietei 303 iecavnieki atzīmējuši plusus, bet svītrojuši 34 reizes.

No nacionālās apvienības  «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» visvairāk plusus - 310 - saņēma tās līderis Roberts Zīle, kurš tika svītrots vien astoņas reizes. Savukārt  Dace Melbārde saņēma 85 plusus, kā arī tika svītrota 39 reizes. No šī politiskā spēka visvairāk svītrojumu - 50 - saņēma Ansis Pūpols, kurš no iecavniekiem ieguvis arī 72 plusus.

No «Attīstībai/Par!» startējušais politologs Ivars Ijabs saņēmis 215 plusus un tika svītrots 14 reizes. 106 iecavnieki vēlēšanu biļetenā Ijaba partijas biedrei Ievai Ilvesai pievilkuši plusus, bet 26 viņu svītrojuši. Bijušais Bauskas novada domes deputāts, pašreizējais Saeimas deputāts Artūrs Toms Plešs saņēmis 27 plusus, bet 26 reizes ticis svītrots.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas