Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ES komisārs Mežotnē iepazīst lauksaimnieku ģimenes darbu 3

Pie Dzelzkalēju ģimenes Mežotnes pagasta «Kaigaros» 29. aprīlī ciemojās ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Dačanu Čološs. Viņš ieradās kopā ar Latvijas zemkopības ministru Jāni Dūklavu un citām amatpersonām. Viesis iepazinās ar Dzelzkalēju ģimeni, kurā visi ir diplomēti agronomi. Tēva Jāņa Dzelzkalēja stafeti pārņēmis dēls Artis. Meita Maira angļu valodā sniedza plašu saimniecības raksturojumu, stāstot par saimniekošanas virzieniem un metodēm. Viesi aplūkoja un vērtēja, kādu tehniku izmanto «Kaigaros». Līdzās jauniem spēkratiem ir arī veci. Graudu glabāšanā noder no kopsaimniecību laikiem saglabātas tvertnes, kas sakārtotas un kalpo otru mūžu. Saimniecības attīstībai izmantot arī ES atbalsts.D. Čološs ar interesi ieklausījās stāstījumā un uzdeva jautājums. Viņš arī sacīja, ka pēc Latvijas apmeklējuma paredzējis doties uz vairākām citām Eiropas Savienības valstīm. Domājot par jau Lietuvā un Latvijā redzēto, viņaprāt, svarīga ir lauksaimnieku kooperācija. Pēc saimniecības apskates neformālā gaisotnē raisījās diskusija. Tajā ES lauksaimniecības komisārs un zemkopības ministrs ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Lauksaimnieku statūtsabiedrību asociācijas, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas un «Zemnieku saeimas» pārstāvjiem pārrunāja lauksaimniecības politikas attīstību un tās ietekmi uz šo jomu Latvijā. Bija ieradies arī Latvijas zemnieku lielākā kooperatīva «Latraps» izpilddirektors Edgars Ruža. Viņš un citi lauksaimnieki pozitīvi vērtēja iespēju saņemt informāciju par aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar ES kopējo lauksaimniecības politiku.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

grietiņš

Savulaik pagasts mūsu nelielo iztīrīto, savesto kārtībā un apstrādāto zemi atdeva Dzelzkalēja kungam. Mazais pie malas, lielais brauc. Par to tad arī prieks.

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 11:49

Meitene

Prieks par Dzelzkalēju ģimeni, esmu gandarīta, ka tiek apstrādāta arī manu senču zeme! Lai veicas arī turpmāk!

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 08:47

wow`

apsveicu Bauskas dzivi par operativitāti
jūs esat apsteiguši visus citus medijus
B DZ rulēēē

pirms 10 gadiem, 2010.04.29 22:17

Latvijā un pasaulē