Ežulis pārtop staltā princī

Viļa Plūdoņa vārdadienas svinībās ceturtdien, 28. maijā, «Lejenieku» muzejā Ceraukstes pagastā viesi bija sabraukuši no Bauskas un tālākiem novadiem. Izzinošās un izklaidējošās atrakcijās ikviens varēja piedalīties vairāku stundu garumā.

Baušķenieks Andris Bērziņš uz «Lejeniekiem» bija atbraucis ar ģimeni – sievu un diviem bērniem: «Darbā ir brīvs, laiks ir jauks, nolēmām dažādot ikdienu. Vecākajai meitai Agnesei ir seši gadi, viņa ir skatījusies multenītes par zaķīšu pirtiņu. Šodien viņai te ir daudz interesantu jaunatklājumi.»

Brunavas pagasta Mežgaļu pamatskolas 8. klases skolēni «Lejeniekos» izzinoši un izklaidējoši vadīja mācību gada pēdējo dienu. Audzinātāja Ruta Šteinberga pastāstīja, ka ar skolēniem apmeklēts atpūtas komplekss «Rožmalas», kur piedalījušies pīrāgu cepšanas procesā. «Lejeniekos» ir iespēja atsvaidzināt zināšanas literatūrā, un dienu skolēni un skolotāja noslēdza ar nelielu pikniku.

«Esmu šeit jau bijusi, kādā pasākumā ar skolas ansambli te dziedājām. Te ir jauki, priecājos, ka atkal esam šurp atbraukuši,» par iespēju pabūt «Lejeniekos» stāsta skolniece no Brunavas. Viņas klasesbiedrene Viktorija Šepetovska atzinīgi vērtē aizraujošos izziņas uzdevumus, kas sagatavoti gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

Emocionāli iejūtoties norisēs uz skatuves, sanākušie noskatījās Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas teātra pulciņa iestudēto V. Plūdoņa poēmu «Eža kažociņš». Par lielisko Ežuļa un Karaļa tēlojumu Klāvs Rimšāns un Jānis Grūtups saņēma sirsnīgus publikas aplausus. Arī pārējo aktieru tēlojumu skatītāji dāsni uzteica. Kāds vecāks kungs neviltoti atzina – bija jau piemirsis šo Plūdoņa sacerējumu, kurā Ežulis pārtapa staltā princī.

Pēc izrādes pa starpu izziņas uzdevumu pildīšanai ikviens varēja pamieloties ar bibliotekāres Valentīnas Tarvides uz ugunskura vārīto skābeņu zupu. «Skābenes tepat, «Lejenieku» pļavās, ir salasītas. Tām pievienotas pārējās sastāvdaļas, smaids, mīlestība un nedaudz sāls. Katli tukšojas, zupa laikam būs padevusies laba,» secināja bibliotekāre.

Viļa dienas svinības «Lejeniekos» organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka, līdzdarbojoties «Lejenieku» muzejam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas