Festivālā «Zobens un Lemess» varēs piedalīties viduslaiku aktivitātēs

Bauskā piektdien un sestdien norisināsies etniskās mūzikas un seno amatu festivāls "Zobens un Lemess", kura laikā varēs piedalīties viduslaikiem raksturīgās aktivitātēs un mācīties dziedāt senos lietuviešu polifoniskos dziedājumus - sutartines,  informēja organizatori.
Viņi norādīja, ka festivālā būs iespējams redzēt baltu karavīru viduslaiku cīņu paraugdemonstrējumus, līdzdarboties agrāko laiku amatu meistarklasēs un dzīvās arheoloģijas eksperimentos, kā arī sacensties viduslaiku galda spēlēs.

Festivāla laikā varēs piedalīties sutartiņu meistarklasē lietuviešu dziedātājas Lauritas Peleņūtes vadībā. Sutartines ir seni polifoniski tradicionālie dziedājumi, kam piemīt meditatīvs, rituāls spēks, un tās iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Kā uzsver rīkotāji, lai piedalītos sutartiņu dziedāšanā, nav nepieciešama muzikāla sagatavotība vai lietuviešu valodas zināšanas.

Piektajā festivālā "Zobens un Lemess" muzicēs folka un metālālmūzikas apakšžanru grupas no Norvēģijas, Izraēlas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas un Zviedrijas.

Festivāls "Zobens un Lemess" notiks 7.jūnijā un 8.jūnijā Bauskas pilskalna teritorijā. Sestdien apmeklētāji tiks gaidīti jau no plkst.16, bet festivāla koncerti sāksies plkst.18.30.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas